Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

4 Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2011 r.

1. Trwają Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Nauki ogólne będą głoszone na Mszach Świętych jeszcze dziś oraz w przyszłą niedzielę. Będą również nabożeństwa stanowe. Jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 będzie specjalne nabożeństwo dla osób starszych oraz dla chorych. Natomiast jutro o godz. 18.30 będzie Msza Święta z nauką stanową dla młodzieży. Zapraszamy wszystką młodzież z klas I i II Gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania, pozostałą młodzież uczącą się, pracującą oraz bezrobotną. Spowiedź rekolekcyjna będzie w przyszłą niedzielę po południu.

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale, które odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, zaś w piątek o godz. 17.30 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. We środę będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

3. W przyszłą niedzielę przypada 1. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W intencji tych, którzy zginęli w katastrofie zostanie odprawiona Msza Święta w naszym kościele o godz. 12.00.

4. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

5. W sobotę (9 IV) w ramach Jubileuszu Diecezji Tarnowskiej swój Jubileusz przeżywać będą w Bazylice Katedralnej członkowie Parafialnych Rad Duszpasterskich. Zachęcamy, aby członkowie Rady Duszpasterskiej z naszej parafii wzięli udział w tej uroczystości w Katedrze w sobotę o godz. 12.00.

Również w sobotę (9 IV) o godz. 10.00 w naszej parafii odbędzie się dzień skupienia dla członków Parafialnych Oddziałów Caritas z dekanatu Tarnów-Południe.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się we czwartek o godz. 17.00.

7. Zachęcamy do nabywania wielkanocnych baranków oraz paschalików. Środki uzyskane przy tej okazji przeznaczone będą na Caritas. Polecamy też nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Do dzisiejszego numeru dołączona jest płyta na temat pielgrzymek Jana Pawła II od Ojczyzny. W związku z tym cena wynosi 7 zł.