5 Niedziela Wielkiego Postu – 10 kwietnia 2011 r.

1. Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne. W dniu dzisiejszym od godz. 14.00 do 18.00 będzie spowiedź rekolekcyjna. W czasie Gorzkich Żali będzie przerwa w spowiedzi. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi i skorzystać dziś z sakramentu pojednania.

W czasie rekolekcji słuchaliśmy słowa Bożego, uczestniczyliśmy w Eucharystii i podejmowaliśmy refleksję nad najważniejszymi sprawami naszego życia. Bóg dał nam ten czas łaski i zbawienia. Dziś pragniemy Mu gorąco podziękować za wszelkie dary, które stały się naszym udziałem.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do ks. prof. Michała Drożdża, naszego rekolekcjonisty. Księże Profesorze, składamy serdeczne „Bóg zapłać” za posługę słowa Bożego, sprawowanie ofiary Mszy Świętej oraz modlitwę.

Twoją osobę, pracę i posługę kapłańską obejmujemy modlitwą i wdzięczna pamięcią. Niech dobry Bóg otacza Cię swoją opieką, dodaje sił, obdarza zdrowiem i błogosławieństwem.

2. Dzisiaj przypada 1. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W intencji wszystkich ofiar zostanie odprawiona Msza święta o godz. 12.00.

3. Zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 16.00. W środę o godz. 17.45 będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek o godz. 17.30 – Droga Krzyżowa.

4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, podczas której wspominamy wjazd Jezusa do Jerozolimy. W czasie Mszy świętych będziemy święcić palmy. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie palm i procesja.

Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 9.00. Zainteresowanych pomocą przy zrobieniu palmy prosimy o przybycie w sobotę 16 kwietnia o godz. 10.00 do salki katechetycznej, gdzie będziemy wspólnie wykonywać palmy. (W miarę możliwości przynosimy materiały: różnokolorowe bibuły karbowane, mocne nici lub druciki, kij (od 50 cm), suszone kwiatki, bazie, mirt itp.)

5. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Składka z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna. Dzisiaj podczas Gorzkich żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

6 Wielkopostne Skupienie dla nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych odbędzie się dnia 16 kwietnia br. (w sobotę) o godz. 16.00 w naszym kościele. Szczegóły są na afiszu.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.