Niedziela Palmowa – 17 kwietnia 2011 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przypomnienia wiernym Męki Chrystusa Pana.

Dzisiaj w Tarnowie mają miejsce obchody Dnia Młodych. Początek o godz. 10.00 w ogrodzie OO. Bernardynów. Stamtąd wyruszy Droga Krzyżowa ulicami miasta w kierunku Katedry, gdzie odbędzie się uroczysta Eucharystia.

Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.00.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na potrzeby Seminarium Duchownego, oraz za ofiary na kwiaty do „Bożego Grobu”.

3. We środę w godzinach porannych udamy się do chorych z posługą duszpasterską przed Świętami.

Również we środę o godz. 13.00 członkowie Caritas, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz młodzież odwiedzą osoby chore i samotne składając im życzenia świąteczne. Udadzą się również do osób ubogich oraz rodzin wielodzietnych z produktami żywnościowymi. Od niedzieli do środy w kościele będzie wystawiony kosz, do którego możemy składać paczki żywnościowe, którymi chcemy podzielić się z ubogimi. Liczymy jak zawsze na waszą wrażliwość serca. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

4. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta w Wielką Środę, 20 kwietnia. Rozpoczęcie na Rynku Tarnowskim o godz. 20.00.

5. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej będzie Msza Krzyżma świętego, podczas której są poświęcane oleje używane przy sprawowaniu sakramentów.

W naszym kościele w Wielki Czwartek będzie sprawowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30, na którą zapraszamy wszystkich. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00, którą rozpoczniemy od śpiewu Gorzkich Żali.

6. Wielki Piątek jest pamiątką śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Starajmy się powstrzymać od spożywania pokarmów mięsnych także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej. W Wielki Piątek w naszym kościele o godz. 8.00 Liturgia Godzin i cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”. Szczegółowy program adoracji zamieszczony jest w gablocie i w biuletynie parafialnym „Maksymilian”. W piątek po południu o godz. 17.00 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej, na którą składa się liturgia słowa, adoracja Krzyża, Komunia św. i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Grobu”. Adoracja trwać będzie do godz. 22.00. Pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. Ofiary składane do skarbony w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.

7. W Wielką Sobotę trwamy przy „Grobie Pańskim” rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. W naszej świątyni o godz. 8.00 Liturgia Godzin. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Grobie Pańskim” przez cały dzień. Prosimy o zapoznanie się z jej programem. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 15.00.

Wigilia Paschalna to najbardziej uroczysty dzień w całym roku liturgicznym. Przepisy Kościoła polecają, aby uroczysta celebra Wigilii Paschalnej rozpoczynała się porą nocną. W związku z tym zapraszamy wszystkich na godz. 21.00 do uczestnictwa w liturgii Wigilii Paschalnej. Prosimy o przyniesienie świec. Po Mszy św., która wieńczy celebrację Wigilii Paschalnej będzie Procesja Rezurekcyjna ulicami miasta.

8. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte według porządku niedzielnego.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do naszej dyspozycji jest „Gość Niedzielny” oraz biuletyn „Maksymilian”, w którym jest m.in. program Triduum Paschalnego.