Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 24 kwietnia 2010 r.

1. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna w całym Kościele okres 50-ciu dni radości paschalnej trwającej do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Dzisiaj o godz. 18.00 będą uroczyste Nieszpory, kończące Triduum Paschalne.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone w Wielki Piątek na Ziemię Świętą. Dziękujemy również za wszystkie produkty żywnościowe, którymi podzieliliście się przed Świętami z ubogimi. W przygotowanie paczek świątecznych włączyła się również cukiernia Mikado oraz radio RDN Małopolska. „Bóg zapłać” wszystkim.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. W dniu jutrzejszym składka na tacę będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II i Katolicki Uniwersytet Lubelski. We środę o 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu w Rzymie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II. Przez cały najbliższy tydzień 15 minut przed Mszą świętą wieczorną będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia, przygotowując się w ten sposób do tego Święta.

4. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia. Składamy podziękowanie ministrantom, lektorom i ceremoniarzom, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, wszystkim, którzy czytali słowo Boże, śpiewali psalmy. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w Liturgię Godzin oraz uczestniczyli w adoracji. Składamy podziękowanie panu Andrzejowi Trybulskiemu oraz panu Markowi Łabno za przygotowanie „Ciemnicy” i „Grobu Bożego”. Dziękujemy pani Krystynie Tyrkowej za troskę o czystość i przystrojenie kościoła oraz za wszelkie prace w kościele i zakrystii niezbędne dla sprawowania liturgii. Dziękujemy również panu organiście za troskę o śpiew w kościele. Składamy podziękowanie paniom z Caritas i młodzieży za przygotowanie paczek świątecznych i odwiedziny chorych przed Świętami.

5. We czwartek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich rodziców.

6. Wszystkim Gościom, którzy przeżywają Wielkanoc w naszej parafii oraz wszystkim Parafianom składamy serdeczne życzenia: Niechaj dni, w których świętujemy pamiątkę zbawczych tajemnic męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa będą pełne zadumy, modlitwy i doświadczenia bliskości Pana.

Życzymy, aby radosna nowina o Chrystusie Zmartwychwstałym i obecnym wśród nas w Eucharystii, ożywiała Waszą nadzieję i opromieniała blaskiem wiary, miłości i pokoju każdą chwilę życia. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!