Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

2 Niedziela Wielkanocna – „Biała”- Niedziela Miłosierdzia Bożego – 1 maja 2011 r.

1.      Dziś, w II Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. W Rzymie – beatyfikacja sługi Bożego Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych: w niedziele o godz. 18.00, w dni powszednie o godz. 17.45.

2.      We wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. W tym dniu Msze Święte w naszym kościele będą wg porządku niedzielnego, a nabożeństwo majowe będzie o godz. 18.00.

3.      Ponadto w tym tygodniu:

– w poniedziałek – liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

– we środę – wspomnienie św. Floriana, męczennika.

– w piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Jest to pierwszy piątek miesiąca maja. W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00. Od godz. 16.00 będzie spowiedź pierwszopiątkowa. W godzinach porannych udamy się do chorych.

– w sobotę – Msze święte o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 oraz 18.30.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

4. W przyszłą niedzielę dzieci z klas drugich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej na Mszy świętej o godz. 10.00. Zwracamy uwagę na zmianę godziny Mszy świętej! Pierwsza spowiedź dla tych dzieci oraz dla rodziców i krewnych będzie w sobotę o godz. 17.00. Rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klas trzecich odbędzie się 15 maja na Mszy świętej o godz. 9.00.

4.      Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich rodziców odbędzie się w poniedziałek o godz. 16.30.

5.      W maju w dniach od 9-17 będzie w naszej parafii katechizacja przedmałżeńska. Spotkanie odbywać się będą w dolnym kościele o godz. 19.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

6.      Przeżywamy rok poświęcony św. Maksymilianowi. W związku z tym organizujemy w dniach 27-28 maja pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i Lichenia. Koszty (przejazd + nocleg) wynoszą 100 zł od osoby. Zapisy do 15 maja w kancelarii lub w zakrystii. Zachęcamy do udziału.

7. Składamy serdeczne podziękowanie P. Władysławowi Kordzińskiemu za ufundowanie do naszego kościoła obrazu od dziś błogosławionego Jana Pawła II. Autorem obrazu jest artysta malarz Marek Niedojadło.

8.      Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.