Pielgrzymka do Niepokalanowa i Lichenia

niepokalanowWłączając się w obchody Roku Kolbiańskiego, zorganizowaliśmy w dniach 27-28 maja pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa i Lichenia. Docelowo, był to nasz udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce parafii pw. św. Maksymiliana do Niepokalanowa.
Po drodze do Niepokalanowa mieliśmy możliwość zatrzymania sięw Kaliszu, w sanktuarium św. Józefa. Późnym popołudniem w piątek dotarliśmy do Lichenia, gdzie zaplanowany był nocleg. Po zwiedzeniu z przewodnikiem sanktuarium, chętni udali się na zwiedzanie Golgoty, inni dokładniej zwiedzali bazylikę licheńską, a jeszcze inni udali się do cudownego źródełka.
Dzień następny – to Niepokalanów. Dotarliśmy tam bez przeszkód (ok. 3 godzin jazdy z Lichenia) – trzeba zaznaczyć, że byliśmy parafią najodleglejszą, spośród tych, któe przyjechały na pielgrzymkę. Na miejscu zgodnie z planem po przywitaniu przez O. Kustosza, obejrzeliśmy sztukę o św. Maksymilianie, a następnie wzięliśmy udział w uroczystej Eucharystii, po której franciszkanie posilili nasze umęczone ciała bigosem, byśmy mogli – po zwiedzeniu Niepokalanowa – dojechać szczęśliwie do domu.
Zdjęcia z pielgrzymki, można zobaczyć w naszej fotogalerii.