3 Niedziela Wielkanocna – 8 maja 2011 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w niedziele odprawiane są o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas drugich przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzieci przeżywać będą „biały tydzień”, uczestnicząc od poniedziałku do piątku w odprawianej dla nich Mszy św. o godz. 18.30. W sobotę udadzą się w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.00 dzieci z klas trzecich przeżywać będą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie dla tych dzieci i ich rodziców będzie w sobotę o godz. 16.30.

3. W dniach od 8 do 15 maja trwać będzie III Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

4. W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej.

– w sobotę – święto św. Macieja Apostoła.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a wśród nich ks. prałatowi Stanisławowi Gurgulowi składamy serdeczne życzenia imieninowe: obfitych łask od Chrystus – Najwyższego Kapłana. We wtorek o godz. 18.30 będzie Msza święta w intencji Ks. Prałata, na życzenie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Caritas, Róż żywego różańca i Grupy biblijnej. Po Mszy świętej spotkanie tych grup na plebanii.

5. Najbliższa niedziela zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Ofiary na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Zachęcamy też do zapisów na pielgrzymkę autokarową do Lichenia i Niepokalanowa. Zapisy do 15 maja w kancelarii i zakrystii.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Zofia Wielgus, śp. Wiesław Słodek i śp. Eugeniusz Pietrzykowski. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.