7 Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 5 czerwca 2011 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane są codziennie o godz. 18.00.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii Świętej wielkanocnej. Dni pomiędzy uroczystościami Wniebowstąpienia i Zesłania Ducha Świętego przygotowują nas na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. W naszym kościele każdego dnia podczas nabożeństwa czerwcowego odprawimy nowennę do Ducha Świętego.

3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

– we środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

– w piątek – wspomnienie bł. Bogumiła-Piotra.

– w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

4. Dziś zbierane są do puszek ofiary na budowę świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii, zaś do puszek będą zbierane ofiary na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5. Dyrekcja IV LO w Tarnowie-Mościcach ogłasza zapisy na bezpłatne zajęcia dla osób od 50 roku życia. W programie m.in. kursy języków obcych, aerobic, warsztaty zdrowego stylu życia oraz liczne koła zainteresowań. Zapisy do 10 VI w sekretariacie Liceum lub telefonicznie: (14) 633 03 46.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.