13 Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2011 r.

1.    Zapraszamy na nabożeństwo do Serca Jezusa o godz. 18.00. Dzisiaj ofiarujemy je w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli, którzy rozpoczęli czas wakacji. We czwartek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

2.    We środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Eucharystii. Ofiara na tacę – tzw. „Świętopietrze” przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Nabożeństwo czerwcowe we środę będzie po Mszy Świętej o godz. 17.00. W tym dniu przypada także 60 rocznica święceń kapłańskich Piotra naszych czasów, Ojca Świętego Benedykta XVI, którego będziemy polecać w modlitwie.

3.    Od piątku (1 lipca) przez cały okres wakacji, w dni powszednie w naszym kościele będą odprawiane tylko dwie Msze święte: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.30. Kancelaria parafialna w ciągu wakacji będzie czynna tylko wieczorem od godz. 17.30 – 18.15. W sprawach pilnych – prosimy kontaktować się z księdzem dyżurnym.

4.    Ponadto w tym tygodniu w liturgii:

• we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika,
  • we czwartek jest zakończenie Oktawy Bożego Ciała – o godz. 17.00 w naszym kościele będzie specjalna Msza Święta w intencji dzieci oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie matki ze swoimi dziećmi.
  • w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu będzie dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 17.00. Po Mszy świętej o godz. 17.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek w godzinach rannych udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  • w sobotę przypada święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. W Tuchowie od 1 – 9 lipca trwać będzie wielki odpust. Szczegółowy program odpustu – na afiszu w gablocie.
  • w przyszłą niedzielę przypada Diecezjalny Dzień Modlitw o świętość życia kapłańskiego.

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii w dniu imienin.

5.    Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej.

6.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Kazimierz Gieracki. Polecajmy miłosierdziu Bożemu Jego nieśmiertelną duszą. Dobry Jezus a nasz Panie…