Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

16 Niedziela zwykła – 17 lipca 2011r.

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory na godz. 18.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby WSD w Tarnowie – za ofiarność serc serdecznie dziękujemy.

2. W tym tygodniu w liturgii:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy,
  • we środę – wspomnienie bł. Czesława,
  • w piątek – wspomnienie św. Marii Magdaleny,
  • w sobotę – święto św. Brygidy – patronki Europy.

3. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W kościele na Burku od piątku trwa tygodniowy odpust – zachęcamy do udziału – szczegóły na afiszu w gablocie.

5. Decyzją bpa Wiktora Skworca proboszcz naszej parafii – ks. dr Jan Gębarowski został zamianowany proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża    św. w Zbylitowskiej Górze. Jednocześnie proboszczem w naszej parafii został zamianowany dotychczasowy wikariusz – ks. dr Grzegorz Rzeźwicki, natomiast nowym wikariuszem w naszej parafii został zamianowany ks. Sylwester Brzeźny pochodzący z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej, dotychczas pracujący w parafii pw. św. Pawła Apostoła w Bochni.

6. W związku z ww. zmianami personalnymi w naszej parafii, jutro o 19.15 odbędzie się spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy członków Rady Parafialnej, Caritas, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, zelatorów Róż Żywego Różańca oraz Grupy Biblijnej.

7. Można już zapisywać się na XXIX PPT na Jasną Górę. Chętni do pielgrzymowania w grupie nr 1, mogą się zapisać w poczekalni kancelarii parafii katedralnej od 18 lipca do 12 sierpnia w godzinach 16.00-18.00. Koszt uczestnictwa to 90 zł, każda następna osoba w rodzinie płaci 60 zł. Spotkanie przedpielrzymkowe dla pątników z grupy nr 1 będzie w niedzielę – 7 sierpnia w Bazylice Katedralnej, rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 15.00.

8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej – do naszej dyspozycji jest „Gość Niedzielny”, dla młodzieży „Wzrastanie”, dla dzieci „Ola i Jaś”.