Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

23 Niedziela Zwykła – 4 IX 2011 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 będą Nieszpory Eucharystyczne.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Zapraszamy wszystkich członków rady.

3. We środę o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. dla wszystkich grup parafialnych na rozpoczęcie nowego roku pracy. Do udziału w niej zapraszamy Róże różańcowe,  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Grupę biblijną, zaangażowanych w Parafialny Oddział Caritas, przedstawicieli świetlicy parafialnej, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klasy I, II i III gimnazjum. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca, a przed Mszą św. zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

4. We czwartek 8 września przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Głównej Patronki Diecezji. W tym dniu w Bazylice Katedralnej – odpust. Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w tym odpuście, który obchodzony będzie jako główna uroczystość Jubileuszu 225. lat istnienia diecezji tarnowskiej. Suma odpustowa będzie o godz. 12.00 w tarnowskiej Katedrze, z udziałem księży biskupów pochodzących z naszej diecezji. Głównym celebransem pontyfikalnej Mszy Świętej będzie Metropolita Przemyski, ksiądz arcybiskup Józef Michalik, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Podczas tej uroczystości delegacjom ośmiu parafii, w tym parafii katedralnej, zostaną przekazane relikwie bł. Jana Pawła II. Uroczystość ta będzie transmitowana przez telewizję Trwam i Radio Maryja oraz diecezjalne radio RDN Małopolska.

W Katedrze będzie trwał tydzień Maryjny. Nasza parafia zaproszona jest do Bazyliki Katedralnej w piątek 9 września na Eucharystię o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału. Szczegóły Tygodnia Maryjnego znajdują się na afiszu w gablocie.

5. W piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

6. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla Rodziców i dzieci z klas drugich szkoły podstawowej z naszej parafii odbędzie się w piątek w dolnym kościele o godz. 17.30. Przypominamy, że dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej w swojej parafii niezależnie od tego do jakiej szkoły uczęszczają. W trosce o ich dobre przygotowanie, prosimy wszystkich o niezawodne przybycie.

Również w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie dla osób zaangażowanych w działalność Parafialnego Oddziału Caritas na plebanii.

7. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

8. W tym tygodniu rozpoczną się spotkania formacyjne dla grup dzieci i młodzieży z naszej parafii. Lektorzy spotykają się we środy o godz. 19.30; Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w piątki o godz. 19.30; ministranci w soboty o godz. 9.00.

9. Wraz z początkiem roku szkolnego, od dziś w pierwszą niedzielę września, rozpoczyna się kolejny cykl wykładów Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. Studium to stało się dla wielu diecezjan stałą okazją do pogłębionego poznawania słowa Bożego. Profesorowie przygotowujący wykłady, to pracownicy naukowi naszego Wydziału Teologicznego w Tarnowie, którzy w tym roku będą w radio i stronach internetowych, przedstawiali poszczególne postacie ze Starego i Nowego Testamentu. Zapewne dla każdego z nas ubogacające będzie bliższe poznanie biblijnych bohaterów, o których słyszymy podczas liturgii czy nabożeństw. Audycje będą emitowane w Diecezjalnym Radiu RDN Małopolska w każdą niedzielę o godz. 14.30 i powtarzane w poniedziałki, po wiadomościach o godz. 20.10. Wykłady będą również dostępne na stronach internetowych Diecezji Tarnowskiej, radia RDN Małopolska, Gościa Niedzielnego i Diecezjalnego Wydawnictwa Biblos.

10. Na stoliku przy zakrystii jest do nabycia „Gość niedzielny”.

11. Dzieciom i młodzieży szkolnej życzymy dobrego roku szkolnego.