Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

List EP

XXXI Niedziela zwykła – 30 X 2011 r.

Komunikat Biskupów Pomocniczych z nominacji biskupa Wiktora Skworca na Arcybiskupa i Metropolitę Katowickiego w pliku

1. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45 ofiarujemy w intencji wszystkich, którzy budowali naszą świątynię oraz tych, którzy składanymi ofiarami przyczyniają się do jej utrzymania i piękna.
2. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego. Po południu na cmentarzach Tarnowa obędą się nabożeństwa za zmarłych połączone z procesją. Na Starym Cmentarzu procesja i modlitwy za zmarłych oraz okolicznościowe kazanie o godz. 15.00, na cmentarzu w Mościcach Msza święta i procesja o godz. 14.00, na cmentarzu w Krzyżu Msza święta i procesja o godz. 14.00.
3. We środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7.00, 8.00, oraz po południu o godz. 18.30. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i modlitwy za zmarłych. W tym dniu wypominki będą przed każdą Mszą św.; natomiast o godz. 17.45 będą wypominki i Różaniec za zmarłych.
4. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca będzie wyjątkowo we czwartek podczas Mszy świętej o godz. 18.30, podczas której będziemy modlili się za zmarłe członkinie i członków Róż różańcowych. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas I, II i III gimnazjum będzie we czwartek o godz. 19.30. W I piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci szkolne, a także dzieci ze świetlicy parafialnej oraz kandydatów do bierzmowania. W godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź św. od godz. 16.00. w pierwszą sobotę miesiąca (6 XI) Msze święte o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i 18.30.
5. Przez cały listopad będą codziennie o godz. 17.45 modlitwy za zmarłych połączony z wypominkami. W piątki będzie to Koronka do Miłosierdzia Bożego, w niedziele – Nieszpory żałobne, zaś w pozostałe dni tygodnia odmawiać będziemy Różaniec w intencji wszystkich zmarłych. Ponadto w niedziele całego roku będą wypominki i modlitwy za zmarłych o godz. 11.45. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 18.30 będzie Msza Święta w intencji wszystkich wypominanych w naszym kościele.
6. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca będzie we środę o godz. 17.30.
7. W dniu 6.11. br. podczas Mszy św. o godz. 18.00 w parafii Świętej Rodziny
w Tarnowie, u Misjonarzy, rozpocznie się kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
8. Za tydzień, za zgodą ks. Biskupa Ordynariusza przed naszym kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek przez wolontariuszy z przeznaczeniem na pomoc dla ciężko chorej Wiolety Hajduk, byłej nauczycielki II LO i pracownika Kuratorium Oświaty w Tarnowie. W Polsce zostały wyczerpane wszystkie możliwości leczenia ciężko chorej, a jej ostatnią szansą jest wyjazd do Chin i podjęcie tam leczenia.
XXX Niedziela zwykła – 23 X 2011 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne Kościoła. W ciągu tego tygodnia zwłaszcza podczas nabożeństw różańcowych będziemy się modlić w intencji tych, którzy pracują na misjach: świeckich i duchownych, oraz za ludy krajów misyjnych. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo różańcowe – o godz. 17.45 . W dni powszednie Różaniec odprawiamy o godz. 17.30.
2. W piątek  przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Jak co roku możemy polecać naszych bliskich zmarłych miłosiernemu Bogu we wspólnotowej modlitwie Kościoła podczas wypominków.
4. Przypominamy, że w naszej parafii Msza św. w niedzielę o godz. 9.00 jest Msza św. z kazaniem dla dzieci. Bardzo serdecznie zapraszamy na nią dzieci ze szkoły podstawowej i dzieci młodsze ze swoimi rodzicami.
5. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Aleksander Sobol i Aleksandra Skowron. Polecajmy ich dusze miłosiernemu Bogu – „dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.

29 Niedziela Zwykła (Rok A) – 16 X 2011

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiana są w niedziele o godz. 17.45, zaś w dni powszednie o godz. 17.30.
2. W tym tygodniu w liturgii:
– we wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to zarazem Dzień Służby Zdrowia.
– we czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera. W tym dniu przypadają imieniny ks. Jana Gębarowskiego, obecnie proboszcza w Wojniczu.
– w piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
– w sobotę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Z uwagi na to, że w tym roku dzień ten pokrywa się ze Świętem Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, decyzją ks. Biskupa Ordynariusza wspomnienie bł. Papieża zostało przeniesione na wtorek 25 października.
3. W sobotę, 22 października odbędzie się ingres arcybiskupa Stanisława Budzika do archikatedry w Lublinie. Z uwagi na to, że ks. Abp Nominat przez  siedem lat mieszkał w naszej parafii, pracował jako wikariusz i katecheta, był dyrektorem diecezjalnego Caritas i Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Biblos” – organizujemy wyjazd delegacji. Chętnych, którzy chcą udać się do Lublina na ingres prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii do środy włącznie. Wyjazd będzie w sobotę o godz. 5.00 spod kościoła św. Maksymiliana. Chcemy także od parafii przekazać ks. Biskupowi Stanisławowi prezent, którym będzie namalowany obraz naszego kościoła.
4. Również w sobotę w Nowym Sączu, w parafii św. Małgorzaty o godz. 10.00 będzie miało miejsce Jubileuszowe diecezjalne spotkanie misyjne Róż Różańcowych. Wyjazd organizuje parafia Matki Bożej Szkaplerznej na Burku. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu spod kościoła św. Archanioła Gabriela. Osoby chętne na wyjazd prosimy o dokonanie zapisu
w naszej parafii do środy włącznie. Koszt wyjazdu wynosi 10 zł. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. A swój modlitwą obejmijmy szczególnie nowego metropolitę ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika.
5. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna. Ofiary na tacę w tym dniu będą przeznaczone na cele misyjne.
6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy uwrażliwić wszystkich na sprawę uporządkowania i przyozdobienia grobów swoich bliskich przed tą uroczystością. Jednocześnie informujemy, że – jak co roku – możemy polecać naszych bliskich zmarłych miłosiernemu Bogu we wspólnotowej modlitwie Kościoła podczas wypominków. Na stoliku obok zakrystii są do naszej dyspozycji kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich, których chcemy polecić modlitwie w wypominkach. Jest także informacja o warunkach, jakie trzeba spełnić, by zyskiwać odpusty za zmarłych.
7. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Zuzanna Stono. Polecajmy Jej nieśmiertelną duszę miłosiernemu Bogu – „dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
27 Niedziela Zwykła – 2 X 2011 r.

Słowo Biskupa Tarnowskiego z okazji nominacji biskupa Stanisława Budzika na Arcybiskupa Metropolitę Lubelskiego – pobierz plik
1. Dziękujemy ojcu Wojciechowi ze zgromadzenia oo. Kombonianów z Krakowa za wygłoszone słowo Boże, za przybliżenie charyzmatu swojego zgromadzenia i świadectwo, przez co przypomniał nam o naszej odpowiedzialności za dzieło misyjne Kościoła. Po Mszy św. będzie można zabrać materiały misyjne i złożyć dowolną ofiarę z przeznaczeniem na potrzeby misyjne zgromadzenia Ojców Kombonianów. Można także zabrać „Chleb miłosierdzia”, który jest pełnowartościowym pieczywem i nadaje się do spożycia, a symboliczna dowolna ofiara za chlebek będzie przeznaczona na dzieci głodujące w Afryce.
2. Rozpoczął się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.45, natomiast w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Prosimy, aby na nabożeństwie różańcowym w swoim dogodnym czasie była chociaż raz każda rodzina z naszej parafii.
3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – czas modlitwy i pogłębionej refleksji nad potrzebami i problemami, które dotykają naszych bliźnich.
4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzone będą wspomnienia: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu; w środę – św. Faustyny Kowalskiej; w piątek – NMP Różańcowej.
5. W I czwartek miesiąca nabożeństwo różańcowe ofiarujemy w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas I, II i III gimnazjum będzie we czwartek o godz. 19.30. W I piątek Msze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci szkolne, a także dzieci ze świetlicy parafialnej oraz kandydatów do bierzmowania. W godzinach porannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź św. od godz. 16.00.
6. Spotkanie dla dzieci z klas drugich szkoły podstawowej i ich rodziców odbędzie się we czwartek o godz. 17.00 w dolnym kościele.
7. Za tydzień w niedzielę 10 października w Kościele w Polsce będzie obchodzony Dzień Papieski, którego celem jest przybliżanie nauczania bł. Jana Pawła II. Będzie także zbierana ofiara do puszek z przeznaczeniem na Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, które obecnie pomaga ponad 2500 uczniom i studentom z niezamożnych rodzin.
8. W niedzielę 16 października w Nowym Sączu odbędzie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy chętne rodziny i osoby do wzięcia udziału w tym marszu. Zapisu na wyjazd można dokonać w diecezjalnym oddziale Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, którego biuro znajdujcie przy ul. Bema, w siedzibie radia RDN Małopolska. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-14.00. Szczegółowe informacje w biurze. Koszt wyjazdu wynosi 20 zł.
9. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Łabędź. Polecajmy Jej nieśmiertelną duszę miłosiernemu Bogu – „dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.

XXVI Niedziela zwykła – 25 IX 2011 r.

 

Komunikat Biskupa Wiktora Skworca – popbierz plik

1. Dziś przypada Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 18.00, podczas których modlić się będziemy o trzeźwość w naszych rodzinach.

2. We wtorek będzie spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich na plebani po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15. Wszystkich należących do stowarzyszenia serdecznie zapraszamy. Klub Inteligencji Katolickiej w Tarnowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na inaugurację XXXI roku działalności, która odbędzie się również we wtorek 27 września o godzinie 18.00 w sali Klubu, Rynek 24. Jubileuszową Mszę św. odprawią ks. bp Władysław Bobowski i kapelani KiK-u.

3. W środę nowenna do Marki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

 

4. We czwartek przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.W tym dniu będzie miał miejsce odpust w parafii na Burku, w kościele pw. św. Michała Archanioła o godz. 17.30.

5. W sobotę rozpoczniemy tradycyjne Nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych. Nabożeństwa różańcowe odbywać się będą w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 17.45. Prosimy poszczególne grupy parafialne o wpisanie się do grafiku na prowadzenia różańca. Odmawiając różaniec możemy uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami, którymi są przyjęcie Komunii świętej, modlitwa za Ojca świętego oraz wola wyzbycia przywiązania się do grzechu nawet lekkiego. W tym dniu przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Siostry karmelitanki zapraszają na Eucharystię na godz. 18.00 przy ul. Krzyskiej w Tarnowie. Będzie to także pierwsza sobota miesiąca – stąd Msze święte o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny zostaną odprawione o godz. 8.00 i 18.30.

6. Za tydzień w niedzielę 2 października w naszej parafii kazania będzie głosił ojciec misjonarz ze Zgromadzenia Kombonianów z Krakowa. Ojcowie Kombonianie pracują w Afryce, Ameryce i Azji. Będzie to okazja do rozbudzenia ducha misyjnego naszej parafii. Ojciec misjonarz będzie rozprowadzał materiały misyjne.

 

7. Przypominamy, że od dziś w naszej parafii Msza św. w niedzielę o godz. 9.00 ma charakter  Mszy św. z kazaniem dla dzieci. Bardzo serdecznie zapraszamy na nią dzieci ze szkoły podstawowej i dzieci młodsze ze swoimi rodzicami. Czynimy to z troski o dobre uczestnictwo najmłodszych w liturgii, chcemy im w sposób przystępny przybliżać rozumienie Ewangelii, wyjaśniać główne obrzędy i modlitwy Mszy św., aby przez to Eucharystia była lepiej przez dzieci przeżywana.