Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

32 Niedziela Zwykła

32 Niedziela zwykła – 6 XI 2011 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad o godz. 17.45 są odprawiane modlitwy za zmarłych wraz z wypominkami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przy okazji wypominek. W intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach od 1 do 8 listopada odprawiane są Msze święte o godz. 18.30.
2. W piątek przypada 93. Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Z tej okazji o godz. 17.30 będą wypominki narodowe – program przygotowany przez młodzież. Zapraszamy. O godz. 18.30 będzie Msza Święta w intencji Ojczyzny. Mając na uwadze świąteczny charakter tego dnia Ksiądz Biskup Andrzej Jeż – biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zabaw.
3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii:
–    we środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
–    we czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
–    w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
4. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii i ich rodziców będzie we wtorek 8 listopada o godz. 17.00 w dolnym kościele.
6. Jak ogłaszaliśmy tydzień wcześniej, za zgodą ks. Biskupa Ordynariusza przed naszym kościołem będzie dziś przeprowadzona zbiórka do puszek przez wolontariuszy z przeznaczeniem na pomoc dla ciężko chorej Wiolety Hajduk, byłej nauczycielki II LO i pracownika Kuratorium Oświaty w Tarnowie.
7. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz prasy katolickiej. „Gość niedzielny” – na stoliku.