Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

33 Niedziela Zwykła – 13 XI 2011

33    Niedziela zwykła – 13 XI 2011 r.

1. Dziś przypada III Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W sposób szczególny modlimy się i wspieramy chrześcijan z Sudanu. Mimo rozdziału na dwa oddzielne państwa trudno mówić o czasie pokoju. Chrześcijanie w Republice Sudanu są prześladowani i dyskryminowani, zaś żyjący w Republice Sudanu Południowego – najmłodszym i najbiedniejszym państwie świata, które powstało 9 lipca tego roku – borykają się z walkami i prześladowaniem. W przededniu referendum niepodległościowego w 2011 roku ponad dwa miliony ludzi, uciekając przed gwałtownymi walkami, powróciło na południe kraju. 11 mln Sudańczyków cierpi głód i nie ma dostępu do wody. Brak też pomocy medycznej, a wskaźnik śmiertelności kobiet rodzących w Południowym Sudanie należy do najwyższych na świecie. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi akcję „Pomoc dla Sudanu”. Można wesprzeć obóz dla uchodźców w Chartumie, prowadzony przez siostry salezjanki. Do końca grudnia wystarczy wysłać SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 zł z VAT). Więcej informacji na stronie internetowej: www.pomocdlasudanu.pl oraz www.pkwp.pl
Dziś O godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. Do modlitwy za naszych zmarłych zapraszamy codziennie o godz. 17.45.
2. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.30 będzie miało miejsce pożegnanie i posłanie ks. Piotra Osińskiego, mieszkańca naszej plebanii i parafii, pracownika radia RDN Małopolska, który wyjeżdża na misje do Republiki Centralnej Afryki. Mszy świętej będzie przewodniczył Dyrektor radia ks. Jacek Miszczak. Na prośbę członkiń Róż Żywego Różańca podczas Mszy św. będzie zbierana ofiara na tacę z przeznaczeniem na potrzeby misyjne ks. Piotra. Zapraszamy na Mszę św., a szczególnie Róże Różańcowe, które wytrwale wspierają dzieło misyjne Kościoła.
2. W tym tygodniu w liturgii:
–    we czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
–    w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
–    w sobotę – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.
–    w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
3. Składamy  serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.