Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

34 Niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

34 Niedziela Zwykła – 20 XI 2011 r.
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy Rok Kościelny. Dziś za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim ministrantom i lektorom z naszej parafii gratulujemy pełnienia zaszczytnej funkcji, dziękujemy im i ich rodzinom za zaangażowanie w liturgię Kościoła. Jednocześnie zapraszamy kolejnych chłopców od II klasy szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu. Informujemy, że spotkania dla kandydatów odbywają się w soboty o godz. 11.00. Jednocześnie przypominamy, że spotkania dla Dziewczęcej Służby Maryjnej odbywają się także w soboty o godz. 10.00, na które zapraszamy chętne dziewczęta. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Sylwestrem.
W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.
2. Dzisiaj o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. Przez cały listopad codziennie modlitwy za zmarłych o godz. 17.45.
3. W poniedziałek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP, we wtorek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Śpiew i muzyka kościelna nadają uroczysty charakter obrzędom, przez „śpiew Kościół modli się a duch wznosi się ku Bogu”. W naszej parafii organizujemy scholę liturgiczną, dziecięco-młodzieżową. Będzie ją prowadził pan Przemysław Guśtak, absolwent kierunku muzycznego i pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego. Zapraszamy chętne dziewczęta i chłopców począwszy od starszych klas szkoły podstawowej i starszą młodzież żeńską i męską. Pierwsze spotkanie organizacyjne, zapisy i wstępne przesłuchanie odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 w dolnym kościele. Prosimy rodziców, zwłaszcza starszych dzieci o przedyskutowanie tej sprawy z dziećmi i odpowiednią zachętę.
4. Niech na naszym świątecznym stole nie zabraknie lektury Pisma świętego i prasy katolickiej.