I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu – 27 XI 2011 r.

1. Dziś rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywali pod hasłem: „Kościół naszym domem”. W dni powszednie w Adwencie będzie odprawiana Msza święta roratnia o godz. 18.30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci, dzieci ze świetlicy parafialnej i młodzież gimnazjalną, do których będą kierowane krótkie kazania według programu przygotowanego przez redakcję „Małego Gościa niedzielnego”. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony.
2. Dzisiaj o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. We środę zakończymy wypominki i różaniec za zmarłych.
3. We czwartek 1 grudnia Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych będzie obchodzić 100-lecie swojego istnienia. Z ramach jubileuszu zostanie odprawiona Msza św. w kościele Księży Filipinów w Tarnowie o godz. 9.15. Dyrekcji Szkoły, wszystkim nauczycielem i pracownikom gratulujemy i życzymy wysokich osiągnięć, dobrych i wybitnych absolwentów i dalszego pomyślnego rozwoju. Również we czwartek  przypada święto św. Andrzeja Apostoła, a z tej racji, że jest to I czwartek miesiąca odprawiona będzie „Godzina święta” połączona z modlitwą o powołania o godz. 17.30. Wieczorem o godz. 19.30 odbędą się  spotkania w grupach dla młodzieży gimnazjalnej wszystkich klas.
4. W I piątek Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 8.00 oraz o godz. 17. 00. O godz. 18.30 będzie Msza święta roratnia. Od godz. 16.00 spowiedź święta. W godzinach rannych udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie po Mszy Świętej o godz. 17.00.
5. W I sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny będzie o godz. 8.00. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
6. W zakrystii i przed kościołem można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świece wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Umowna ofiara za świecę wynosi 5 zł.
7. Dziewczęcy chór katedralny „Puellae orantes” wydał dwupłytowy album CD i DVD z kolędami i pastorałkami. Jest to pierwsza złota płyta DVD przyznana przez Związek Producentów Audio-Video w muzyce poważnej. Jest to nagranie koncertu, który miał miejsce rok temu w tarnowskiej katedrze. Płyty te są do nabycia w zakrystii w cenie 50 zł.
8. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
9. Jak już wcześniej informowaliśmy w naszej parafii organizujemy scholę liturgiczną, dziecięco-młodzieżową. Zapraszamy chętne dziewczęta i chłopców począwszy od starszych klas szkoły podstawowej i starszą młodzież żeńską i męską. Próby odbywają się we czwartki po Mszy św. wieczornej o godz. 19.15 w dolnym kościele.