Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

II Niedziela Adwentu 2011

II Niedziela Adwentu – 4 XII 2011 r.

1. Druga Niedziela Adwentu poświęcona jest modlitwom i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na ten cel. Dziś Nieszpory eucharystyczne o godz. 17.45. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. W zakrystii można nabywać świece na stół wigilijny oraz opłatki.
2. W dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta roratnia o godz. 18.30. Dziękujemy rodzicom za szczególne zainteresowanie się roratami w tym roku i nadal zapraszamy wraz z dziećmi do uczestnictwa w tej formie adwentowego przygotowania się Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
3. We wtorek zapraszamy na Mszę św. roratnią dzieci z klasy drugiej, która przygotowuje się do I Komunii świętej, po której będzie krótkie spotkanie w dolnym kościele. Poświęcenie cudownych medalików dla dzieci komunijnych będzie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 9.00. Również we wtorek Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa” zaprasza młodzież akademicką na Spotkanie z Biblią, które odbędzie się przy ul. Dwernickiego 1. Raz w miesiącu spotkania te będzie prowadził ks. dr Piotr Łabuda.
4. We środę po Mszy Świętej roratniej odbędzie się zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy o godz. 17.45.
5. We czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze Święte będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.
6. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 18.00.
7. W sobotę o godz. 15.00 w Domu Katechetycznym zostanie zorganizowany „Święty Mikołaj” dla dzieci i młodzieży z naszej parafii: dla służby liturgicznej (kandydatów, ministrantów i lektorów), Dziewczęcej Służby Maryjnej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, dziewcząt zaangażowanych w śpiew psalmów i czytania w kościele. Tym razem chcemy spotkanie ze św. Mikołajem zorganizować także dla szerszego grona dzieci spoza grup parafialnych, dlatego prosimy zainteresowanych rodziców – którzy zechcą, aby ich dzieci otrzymały w tym czasie prezenty od św. Mikołaja – o wcześniejszy kontakt z księżmi w zakrystii lub kancelarii. W programie będzie wyświetlony film o św. Mikołaju, będą konkursy i wspólny śpiew. Serdecznie zapraszamy.
8. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej. Dzieciom polecamy szczególnie miesięcznik „Promyczek Dobra”.