Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2011 r.

1. Dzisiaj przypada III Niedziela Adwentu zwana „Gaudete” czyli radości. O godz. 17.30 w miejsce Nieszporów będzie śpiewany hymn ku czci Bogurodzicy – zwany „Akathistos”, przygotowany przez młodzież. Jest to jeden z najstarszych hymnów, który jest śpiewany przed ikoną Matki Bożej, który koncentruje się wokół tematu obecności Maryi w historii zbawienia i Kościoła.  Śpiewem „Akathistosu” chcemy uczcić Maryję Niepokalaną, która jest dla nas Pierwszą Przewodniczką na drogach Adwentu. Serdecznie zapraszamy na to piękne nabożeństwo. W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy Kwartalne Dni Modlitwy o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać!
3. Dzieciom życzymy wytrwałego udziału w Roratach, które w dni powszednie odprawiane są o godz. 18.30.
4. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.45. Po Mszy św. wieczornej na plebani będzie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.
5. W piątek po koronce do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczniemy o godz. 18.00 odprawimy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Z piątku na sobotę Siostry Urszulanki zapraszają młodzież na adwentowe czuwanie, które rozpocznie się o godz. 20.00 w kaplicy klasztornej.
6. W sobotę będzie w naszym kościele całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Każda parafia w diecezji przeżywa taki dzień. Dla naszej wspólnoty jest to 17 grudnia. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00, którą poprowadzi celebrans. Po południu o godz. 15.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego i Nowenna do Dzieciątka Jezus. Od godz. 15.00 do 16.00 na adorację zapraszamy, na ile to możliwe mieszkańców z ulic: Rzecznej, Spytki, Krakowskiej i Towarowej, Urszulańskiej, Bema. Od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy parafian z ulic: Narutowicza, Wita Stwosza, Drużbackiej, Kaczkowskiego i Bandrowskiego. Na godz. 17.00 o adorację prosimy osoby należące do Róż różańcowych, Parafialnego Oddziału Caritas, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. O godz. 17.30 będą Nieszpory Eucharystyczne. O godz. 18.00 zapraszamy na adorację Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, młodzież gimnazjalną z klas od I do III.
Po raz drugi w naszej parafii chcemy zorganizować Akcję „Kolędników misyjnych”. Wszystkie dzieci i młodzież, które chcą włączyć się w tę akcję pomocy dzieciom z krajów misyjnych, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę na godz. 10.00 do punktu katechetycznego.
7. Podczas całego Adwentu słowo Boże wzywa nas do pojednania się z Bogiem.
Od przyszłej niedzieli do środy włącznie (w dniach od 18 do 21 grudnia) będą w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi O. Franciszkanin z Niepokalanowa, dopełniając przez to Rok Kolbiański, który był poświęcony patronowi naszej parafii. Za tydzień w niedzielę po południu będzie adwentowa spowiedź w naszej parafii. Będziemy spowiadać od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.
8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny. W zakrystii są również opłatki.
9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Ryszard Zaczyk, Ryszard Mordasewicz i Władysław Pakosz. Polecajmy ich dusze miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym!