Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2012

I Niedziela Wielkiego Postu – 26 II 2012 r.

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, który jest czasem nadziei na zwycięstwo Chrystusa nad naszymi słabościami, czasem pokuty, nawrócenia i rozważania Męki Pańskiej. Dziś o godz. 16.00 będą „Gorzkie żale”. Kazania pasyjne głosił będzie ks. Sylwester Brzeźny, wikariusz z naszej parafii. W piątek o godz. 17.30 będzie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Za pobożny w nich udział możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Nabożeństwie Czterdziestogodzinnym w minionym tygodniu. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
3. We środę będzie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. W tym dniu młodzież z klas III gimnazjum z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w Bazylice Katedralnej z rąk ks. Biskupa Administratora Wiesława Lechowicza.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek będzie Godzina święta czyli adoracja eucharystyczna z modlitwą o powołania do służby Bożej o godz. 17.30. W piątek w godzinach porannych udamy się do chorych. Od godz. 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W pierwszy piątek będzie dodatkowa Msza święta dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Po Mszy św. będzie Droga Krzyżowa. W sobotę Msze święte o Niepokalanym Sercu Maryi będą o godz. 8.00 i 18.30.
5. Spotkanie dla młodzieży z klas I i II gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania obędzie się we czwartek 1 marca o godz. 19.30 w budynku katechetycznym.
6. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci z klas drugich, które przygotowują się do I Komunii Świętej, a także poświęcenie modlitewników dla młodzieży z klas III gimnazjum.
7. Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na sztukę pt. „Cela Ojca Maksymiliana” w reżyserii prof. Kazimierza Brauna. Spektakl będzie przedstawiony 3 i 4 marca br. (sobota-niedziela) o godz. 18.00. Bardzo gorąco zachęcamy do pójścia do teatru na sztukę, która poświęcona jest patronowi naszej parafii. Dla zorganizowanych grup bilety są cenie 15 zł od osoby. Tych, którzy chcą skorzystać z oferty biletu grupowego prosimy dokonać zapisu w zakrystii lub kancelarii do środy włącznie.
8. W ostatnim tygodniu imieniny obchodził ks. Maciej Górak. Księdzu Maciejowi składamy najlepsze życzenia, dużo zdrowia, opieki Bożej, sił i zapału do pracy duszpasterskiej.
9. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności ks. Prałat dr Edward Łomnicki,  rezydent w parafii katedralnej, emerytowany wykładowca i wychowawca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Podczas stanu wojennego w wielkim stopniu zaangażował się w niesienie pomocy osobom internowanym, otoczył również duszpasterską troską tarnowską „Solidarność”. Msza święta żałobna za zmarłego ks. Edwarda będzie celebrowana w Bazylice Katedralnej w Tarnowie we środę (29 lutego) o godz. 9.00, zaś Msza święta pogrzebowa będzie w tym dniu w kościele parafialnym w Piwnicznej – Zdroju o godz. 13.30.
W ostatnim tygodniu odeszli także do wieczności nasi parafianie: Kazimierz Jurek, Marian Buczak oraz Maria Siedlik. Miłosiernemu Bogu polecajmy ich nieśmiertelne dusze. Dobry Jezu, a nasz Panie.

SŁOWO ŻYCIA – z I Niedzieli Wielkiego Postu


„Zaraz też Duch wyprowadził Go na pustynię. Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana.
Żył tam wśród zwierząt, aniołowie zaś usługiwali Mu.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą.
Mówił: Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,12-15).