2 Niedziela Wielkopostna 2012

II Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2012 r.

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale o godz. 16.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. Za tydzień składka będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców będzie we wtorek 6 marca  o godz. 17.30. W tym dniu odbędzie się spotkania Rady Parafialnej na plebanii o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy tych, którzy należą do tej rady. Również we wtorek na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie przy ul. Mickiewicza 8 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Szczegółowe informacje są na ulotkach przy gazetach.
4. We środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. W tym dniu godz. 17.30 będzie zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
5. We środę będzie czynny punkt Parafialnego Oddziału Caritas od godz. 16.00.
6. W piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.30.
7. Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza na sztukę pt. „Cela Ojca Maksymiliana”. Spektakl będzie dziś 4 marca br. (niedziela) o godz. 18.00. Tych, którzy chcą skorzystać z oferty biletu grupowego prosimy dokonać zapisu w zakrystii.
8. Trwa nabór dzieci do Przedszkola Publicznego nr 7 w Tarnowie na rok 2012/2013. Również Dyrekcja Przedszkola nr 17 informuje, że zapisy dzieci będą w dniach  od 15 marca do 13 kwietnia br.
9. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Są też do nabycia pascha liki, czyli świece wielkanocne, które możemy zapalić podczas liturgii Wigilii Paschalnej oraz na grobach naszych bliskich podczas Świąt Wielkanocnych. Umowna ofiara za nie wynosi 5 zł i jest przeznaczona na cele charytatywne.
10. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Słowo Życia:
„Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką.

Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden folusznik na ziemi wybielić nie zdoła.
I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.
Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy” (Mk 9,2-10).