IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu – 18 kwietnia 2012 r.
Laetare!

1. Dziś rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Prowadzi je ks. dr Bogusław Połeć, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Po południu od godz. 14.00 do 19.15 będzie spowiedź święta z przerwą od godz. 16.00 do 16.45 na Gorzkie Żale. Od poniedziałku do środy Msza św. z nauką ogólną będzie o godz. 8.00 i 18.30. Ponadto w poniedziałek o godz. 19.30 będzie nauka stanowa dla rodziców, matek i ojców, a także dla wszystkich którzy nie będą mogli wziąć udziału we wcześniejszych naukach. Zwróćmy uwagę na to, że nie będzie osobnych nauk dla matek i ojców, ale wspólna nauka w poniedziałek. We wtorek o godz. 19.30 będzie konferencja dla młodzieży w dolnym kościele. Zapraszamy młodzież z klas gimnazjalnych, młodzież uczącą się, pracującą i bezrobotną.
2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. We środę będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45, zaś w piątek o godz. 17.30 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
3. Od środy do piątku w naszym kościele będą Rekolekcje Szkolne dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie. Spotkania w kościele będą się odbywały o godz. 10.00.
4. Domowy Kościół, gałąź ruchu Światło-Życie zaprasza małżeństwa na tzw. „Randkę Małżeńską” w ramach akcji „Kibicuj rodzinie”. Spotkanie odbędzie się za tydzień w niedzielę 25 marca o godz.  16.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Szczegóły na plakacie.
5. Za tydzień w poniedziałek 26 marca w liturgii Kościoła będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Chcemy do tej Uroczystość się przygotować i związać ją z adopcją duchową dziecka poczętego, zagrożonego zabiciem w łonie matki. Chętne osoby, które podejmą się tego dzieła zobowiązują się codziennie przez 9 miesięcy do modlitwy jednym dziesiątkiem różańca o ocalenie życia nieznanego dziecka, którego Pan Bóg-Dawca Życia zna imię i On sam nam je wybiera. Za tydzień w niedzielę będzie można pobrać w kościele stosowne deklaracje.
6. Zachęcamy do nabywania wielkanocnych baranków oraz paschalików. Środki uzyskane przy tej okazji przeznaczone będą na Caritas.