V Niedziela Zwykła

V Niedziela Wielkiego Postu – 25 marca 2012 r.

1. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień świętości Życia, w którym możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Na stoliku są deklaracje. Można je zabrać i wypełnić, by jutro je złożyć podczas Mszy św. o godz. 18.30.
2. Od poniedziałku 26 marca do środy 28 marca trwać będą rekolekcje szkolne ZSEG w Tarnowie
3. W środę będzie czynny punkt Caritas.
4. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli i wychowawców, w piątek 30 marca o godz. 17.30 w kościele Księży Filipinów w Tarnowie.
5. W sobotę 31 marca odbędzie się Tarnowski Marsz Obywatelski w obronie wolnych mediów. Rozpocznie się Mszą święta w naszym kościele o godz. 16.00. Szczegóły są na plakacie.
6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, podczas której wspominamy wjazd Jezusa do Jerozolimy. Podczas Mszy świętych będziemy święcić palmy. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie procesja z palmami. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Zainteresowanych pomocą przy zrobieniu palmy prosimy o przybycie w sobotę 31 marca o godz. 9.00 do salki katechetycznej, gdzie będziemy wspólnie wykonywać palmy. Niedziela Palmowa jest także przeżywana jako Światowy Dzień  Młodzieży, w diecezjach całego świata. Ksiądz Biskup Administrator Wiesław Lechowicz zaprasza młodzież na świętowanie do Tarnowa, które rozpocznie się w ogrodach Ojców Bernardynów o godz. 10.00. Następnie młodzież wyruszy ulicami Tarnowa, aby przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a kulminacyjnym punktem uroczystości będzie Msza Święta w kościele bł. Karoliny w Tarnowie, a po będzie agapa.
7. Serdecznie zapraszamy na Festiwal Paschalny „Musica Poetica”. Koncerty odbędą się w dniach od 28 do 31 marca br. w czterech tarnowskich kościołach: w Bazylice Katedralnej, Kościele XX. Filipinów, Kościele  OO. Bernardynów i Kościele XX. Misjonarzy. Szczegóły znajdują się na plakatach.
8. Składka z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna postna. Dzisiaj podczas Gorzkich żali będą zbierane ofiary na kwiaty i wystrój Bożego grobu.
9. W ubiegłym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności + Maria Szypuła. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…