Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa – 1 kwietnia 2012 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Dziś także Światowy Dzień Młodzieży we wszystkich diecezjach świata. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.00.
2. W poniedziałek o godz. 18.00 w dolnym kościele będzie spotkanie dla dzieci z klas II wraz z rodzicami.
3. We wtorek w godzinach porannych udamy się do chorych z posługą duszpasterską przed Świętami. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, w kancelarii bądź telefonicznie. W tym dniu spotkanie ministrantów i lektorów z rodzicami będzie o godz. 19.15 w dolnym kościele.
4. We środę o godz. 13.00 członkowie Caritas, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz młodzież odwiedzą osoby chore i samotne składając im życzenia świąteczne. W tym dniu będą wydawane paczki żywnościowe na święta przez Parafialny Oddział Caritas. Od jutra rano do środy do godz. 9.00 w kościele będzie wystawiony kosz, do którego możemy składać paczki żywnościowe, którymi chcemy podzielić się z potrzebującymi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
5. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta w Wielką Środę. Rozpoczęcie na Rynku Tarnowskim o godz. 20.00.
6. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 w Katedrze Tarnowskiej będzie Msza Krzyżma świętego. W naszym kościele w Wielki Czwartek będzie sprawowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”, śpiew „Gorzkich Żali” i adoracja. O godz. 22.00 rozpocznie się „Godzina święta” poprowadzona przez młodzież.
7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. O godz. 8.00 Liturgia Godzin („Ciemna jutrznia”) i cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”. Po południu o godz. 17.00 droga krzyżowa. O godz. 18.00 rozpoczniemy sprawowanie Liturgii Męki Pańskiej, po której będzie adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 22.00. W tym dniu pamiętajmy o przyozdobieniu krzyży przydrożnych. Ofiary składane do skarbony w Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża przeznaczone będą na Ziemię Świętą.
8. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 będzie celebrowana Liturgia Godzin. Co godzinę od 10.00 do 15.00 będzie święcenie pokarmów. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Grobie Pańskim” przez cały dzień. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.00, zwróćmy uwagę, że nie jak w poprzednie lata o 21.00. Szczegółowy program Triduum zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Będzie także podany w biuletynie parafialnym „Maksymilian”, który ukaże się w Wielki Czwartek.
Szczególnie zapraszamy do licznego udziału w Liturgii godzin w piątek i sobotę o godz. 8.00, która będzie śpiewana.

TRIDUUM PASCHALNE – program

Misterium Chrystusa Ukrzyżowanego
WIELKI CZWARTEK
9.00    Msza Krzyżma św. – Bazylika Katedralna
18.30  Msza Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”, „Gorzkie żale” i adoracja do godz. 22.00
22.00  Godzina święta (prowadzi młodzież – nowość w programie)
W Paray-le-Monial Pan Jezus mówił do swej świętej powiernicy Małgorzaty Marii Alacoque: „A we wszystkie noce z czwartku na piątek dam ci uczestnictwo w tym śmiertelnym smutku, który odczuwałem w Ogrodzie Oliwnym. I żeby mi towarzyszyć w tej pokornej modlitwie, którą zanosiłem wówczas do mego Ojca wśród wszystkich moich udręczeń, będziesz wstawać miedzy godziną jedenastą a północą, by w ciągu godziny klęczeć wraz ze Mną z twarzą pochyloną ku ziemi. A czynić to będziesz tak dla uśmierzenia gniewu Bożego, błagając o miłosierdzie tak dla grzeszników, jak dla zgładzenia w pewien sposób goryczy, którą czułem z powodu opuszczenia apostołów, tak iż musiałem im czynić wyrzuty, że nie mogli czuwać ze mną jednej godziny”.

WIELKI PIĄTEK
8.00    Liturgia Godzin (zapraszamy do licznego udziału)
9.00     Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzą Róże Różańcowe i Caritas)
10.00     indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
17.00     Droga Krzyżowa (prowadzą dorośli)
18.00     Liturgia Wielkiego Piątku: Liturgia słowa, Adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Grobu”

Misterium Chrystusa Pogrzebanego
„Gorzkie żale” (po zakończonej liturgii)
20.00     indywidualna adoracja w ciszy
22.00     zakończenie adoracji

WIELKA SOBOTA
8.00     Liturgia Godzin (zapraszamy do licznego udziału)
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
Święcenie pokarmów o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 15.00
9.00 – 19.45 indywidualna adoracja w ciszy

Misterium Chrystusa Zmartwychwstałego
20.00    Liturgia Paschalna: liturgia światła, liturgia słowa, poświęcenie wody chrzcielnej, Eucharystia, Procesja rezurekcyjna.
Uwaga: Na Liturgię Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świece!

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Porządek Mszy Świętych jak w niedziele