IV Niedziela Wielkanocna

4 Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2012 r.

1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Dziś w tej intencji będą odprawione Nieszpory o godz. 18.00. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj. Tradycyjnie dzień wcześniej rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, które będą odprawiane w niedziele o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Również we wtorek 1 maja przypada pierwsza rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Ojca Świętego i za dar Jego pontyfikatu dla Kościoła powszechnego, w tym dla Kościoła w Polsce.
3. We środę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie po nabożeństwie majowym.
4. W czwartek będziemy obchodzić w liturgii Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą według porządku niedzielnego. O godz. 16.30 będzie próba dla dzieci pierwszokomunijnych w kościele.
5. W pierwszy piątek miesiąca Msze święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 8.00, 17.00 – dla dzieci i młodzieży z gimnazjum oraz o godz. 18.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie po Mszy świętej o godz. 17.00. W piątek w godzinach porannych udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 16.00 będzie możliwość spowiedzi.
6. W sobotę Msze święte o Niepokalanym Sercu Maryi będą o godz. 8.00 i 18.30. Od godz. 16.30 będzie pierwsza spowiedź dla dzieci z klas II i spowiedź dla ich rodzin.
7. W miesiącu maju Katecheza przedmałżeńska będzie odbywała się w Parafii  św. Józefa Rzemieślnika w Tarnowcu. Rozpoczęcie w sobotę maja 5 maja o g. 17.00. Spotkania odbywać się będą w soboty i niedziele w kościele o g. 17.00. Zakończenie przewidziane jest w ostatnim tygodniu maja.
8. Za tydzień w niedzielę 6 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z klas drugich przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Informujemy, że rocznica Pierwszej Komunii dla dzieci z klas trzecich odbędzie się 13 maja na Mszy świętej o godz. 9.00.
9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Cena dzisiejszego numeru „Gościa niedzielnego” wynosi 7 zł, z uwagi na dołączony film o bł. Janie Pawle II, pt. „Szukałem Was”.
10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Justyna Wypasek i Jerzy Reuter. Polecajmy ich dusze panu Bogu: Dobry Jezu…

„I nie ma w żadnym innym zbawienia,

gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia,
w którym moglibyśmy być zbawieni” (Dz 4,12).