V Niedziela Wielkanocna

V Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2012 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych dzieci z rodzicami, młodzież i wszystkich parafian, które w niedziele odprawiane są o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45.
2. Dzieci z klas II przeżywać będą „Biały Tydzień”, uczestnicząc od poniedziałku do piątku w nabożeństwie majowym i odprawianej dla nich Mszy św. o godz. 18.30. W sobotę udadzą się w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Msza św. w Tuchowie będzie o godz. 9.00. Bóg zapłać Rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza jakim jest podstawa po monstrancję, która będzie służyła do wystawienia Najświętszego Sakramentu.
3. W poniedziałek o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ks. Prałata z Okazji Imienin, na życzenie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Caritas, Róż Żywego Różańca. Po Mszy świętej spotkanie tych grup na plebanii. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a wśród nich ks. Prałatowi Stanisławowi Gurgulowi składamy serdeczne życzenia imieninowe: obfitych łask od Chrystusa Najwyższego Kapłana.
4. We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji tarnowskiej.
5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.00 dzieci z klas trzecich przeżywać będą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie dla tych dzieci i ich rodziców będzie w piątek o godz. 19.15. W przyszłą niedzielę, która przypada w dniu 13 maja, w rocznicę Objawień Fatimskich organizujemy w naszej parafii Dzień bł. Hiacynty i Franciszka – dzieci z Fatimy. Już dziś zapraszamy na nabożeństwo majowe wszystkie dzieci, szczególnie po Pierwszej Komunii Świętej i dzieci, które za tydzień będą obchodziły Pierwszą Rocznicę Komunii. Prosimy, aby dzieci te przyszły w strojach komunijnych. Nabożeństwo majowe rozpoczniemy wyjątkowo wcześniej o godz. 17.45.
6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

„Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami.

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity” (J 15,5-6)