6 Niedziela Wielkanocna

VI Niedziela Wielkanocna – 13 maja 2012 r.

1. Komunikat Administratora Diecezji Tarnowskiej w związku z nominacją biskupa Andrzeja Jeża, na biskupa tarnowskiego:

Umiłowani Diecezjanie – Bracia i Siostry!
Z radością przekazuję Wam wiadomość, iż Ojciec Święty Benedykt XVI mianował dnia 12 maja br. biskupem tarnowskim biskupa Andrzeja Jeża. Za tę nominację Kościół tarnowski wyraża wdzięczność Ojcu Świętemu, tym bardziej że po raz pierwszy w historii naszej diecezji jej arcypasterz wywodzi się z grona duchowieństwa tarnowskiego.
Ks. bp dr Andrzej Jeż urodził się 3 maja 1963 r. w Limanowej. Po przyjęciu święceń kapłańskich w 1988 roku, pracował jako wikariusz w parafii Krościenko nad Dunajcem i w parafii Wierzchosławice. Następnie podjął studia na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie i na Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Pełnił funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, a w 2004 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. W 2007 r. Biskup Tarnowski powierzył mu urząd proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Sakrę biskupią otrzymał w dniu 28 listopada 2009 r. w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.
Osobę i posługę pasterską biskupa Andrzeja Jeża otoczmy życzliwością i serdeczną modlitwą. Niech Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan wspiera nowego biskupa tarnowskiego, by jego pasterzowanie dokonywało się dla dobra wspólnoty Kościoła oraz „na chwałę Trójcy Świętej i Bogarodzicy”.

† Wiesław Lechowicz
Administrator Diecezji Tarnowskiej

2. Dziś 13 maja  przypada rocznica Objawień Fatimskich. Z tej okazji jak już tydzień temu informowaliśmy organizujemy w naszej parafii Dzień bł. Hiacynty i Franciszka – dzieci z Fatimy. Zapraszamy na nabożeństwo majowe wszystkie dzieci, prosimy aby dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i te, które obchodzą I rocznicę Komunii św. przyszły w strojach komunijnych. Nabożeństwo majowe rozpoczniemy wyjątkowo wcześniej o godz. 17.45.
3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę – dawne Dni Krzyżowe – Kościół modli się o urodzaje.
4. We środę obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Jest to jednocześnie dzień imienin ks. Bpa Andrzeja Jeża, Biskupa Nominata, ogłoszonego Ordynariuszem naszej diecezji.
5. We czwartek po Mszy św. zapraszamy młodzież z I i II klasy gimnazjum na comiesięczne spotkanie.
6. Od czwartku przez ponad tydzień Msze św. w dni powszednie będą odprawiane w górnym kościele. W tym czasie w dolnym kościele rozpoczniemy prace związane z odnowieniem posadzki marmurowej. Będzie to szlifowanie, wyrównanie posadzki i jej krystalizacja.
7. W piątek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzieciom polecamy miesięcznik „Promyczek Dobra” oraz tygodnik „Ola i Jaś”.

Z Ewangelii z niedzieli:

„Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem.
Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania,
będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego
i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była
i aby radość wasza była pełna” (J 15,9-10).