VII Niedziela Wielkanocna

7 Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
20 V 2012 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych dzieci z rodzicami, młodzież i wszystkich parafian, które w niedziele odprawiane są o godz. 18.00, zaś w dni powszednie o godz. 17.45. Dziękujemy dzieciom za złożenie postanowień uczestniczenia w stosowne dni w nabożeństwach majowych.
2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz zakończenie okresu wielkanocnego i czasu Komunii Świętej wielkanocnej. W tych dniach odprawiamy nowennę przed tą uroczystością, którą łączymy z nabożeństwem majowym.
3. We czwartek 24 maja 2012 r. w Katedrze o godz. 12.00 biskup Wiesław Lechowicz będzie przeżywał srebrny jubileusz święceń kapłańskich. Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zaprasza do uczestnictwa w tej Mszy, modlitwy i duchowej jedności z biskupem Wiesławem.
4. W dolnym kościele trwają prace związane z odnowieniem posadzki marmurowej.
5. Dyrekcja Zespołu Społecznych Szkół im. ks. Tischnera przy ul. Gumniskiej 47 w Tarnowie informuje, że są jeszcze wolne miejsca do I klasy i klasy „O” oraz  Społecznego Przedszkola Językowego na rok szkolny 2012/2013.
6. W sobotę 26 maja br., w bazylice katedralnej w Tarnowie, 27 diakonów naszego seminarium, otrzyma święcenia kapłańskie. Polecajmy kandydatów do kapłaństwa w naszej modlitwie.
Również w sobotę o godz. 19.00 odbędzie się odpust w parafii św. Krzyża i św. Filipa Nerii w Tarnowie ku czci Patrona tej parafii. Sobota 26 maja to także Dzień Matki. Zapraszamy w tym dniu do uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwie majowym w intencji naszych matek.
7. Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa” oraz Stowarzyszenie „Inicjatywa Młodzi Misjom” zaprasza na Misyjne Święto Dzieci, które odbędzie się za tydzień w niedzielę w Muzeum Etnograficznym o godz. 15.00.
8. 30 maja (środa) organizujemy wyjazd do Porąbki Uszewskiej. W programie Msza św., nabożeństwo majowe w grocie Matki Bożej z Lourdes i ognisko. Wyjazd będzie po południu o 16.30. Zapisy w zakrystii i kancelarii.