Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 27 maja 2012 r.

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny i Komunii świętej wielkanocnej. Jest to także Misyjny Dzień Chorych, którego patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus.
2. Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa” oraz Stowarzyszenie „Inicjatywa Młodzi Misjom” zapraszają dzisiaj na Misyjne Święto Dzieci, które odbędzie się w Muzeum Etnograficznym o godz. 15.00. Dziś także o godz. 16.00 w posesji Sióstr Karmelitanek Misjonarek Terezjanek w Tarnowcu, odbędzie się koncert ewangelizacyjny, na który Siostry zapraszają szczególnie młodzież. Bliższe informacje są na plakacie.
3. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte z homilią w naszym kościele będą według porządku dnia powszedniego.
4. We wtorek przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
5. Jak już wspominaliśmy w ubiegłą niedzielę, w środę 30 maja organizujemy wyjazd do sanktuarium do Porąbki Uszewskiej. W programie Msza św., nabożeństwo majowe w grocie Matki Bożej z Lourdes i ognisko. Wyjazd o godz. 16.30 z ul. Bandrowskiego. Można jeszcze się zapisać w zakrystii i kancelarii.
6. We czwartek 31 maja przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe. Przed Dniem Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci na wieczorne nabożeństwo, w ich intencji odprawimy litanię do Matki Bożej (będzie mała niespodzianka).
7. Dobiegają końca prace związane z odnowieniem posadzki w dolnym kościele. W sobotę chcemy dolny kościół posprzątać i przemyć. Prosimy, aby osoby, które są chętne przyszły do pomocy w sobotę na godz. 9.00.
8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu odpust na Terlikówce. Suma odpustowa o godz. 12.00. O godz. 14.15 odbędzie się w Zawadzie koło Tarnowa Bieg poświęcony pamięci o. Zbigniewa Strzałkowskiego, w którym mogą wziąć udział dzieci i dorośli. Szczegółowe informacje są w gablocie.