Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 3 czerwca 2012 r.

1. Przez miesiąc czerwiec nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawiane codziennie o godz. 18.00.
2. We środę zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca o godz. 17.45.
3. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele będą według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30. Na Rynku Tarnowskim o godz. 9.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, a następnie procesja eucharystyczna ulicami miasta, na którą zapraszamy szczególnie dzieci z klas drugich w strojach komunijnych, służbę liturgiczną oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną. Zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pojednania przed Bożym Ciałem. Możliwość spowiedzi podczas nabożeństw. W tym dniu będzie zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Natomiast po południu na rynku tarnowskim, w godzinach od 17.00 do 22.00, odbędzie się koncert ewangelizacyjno-charytatywny „Spe salvi”.
4. W piątek przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
5. W dniach od 8 do 10 czerwca będziemy świętować jubileusz 25-lecia beatyfikacji przez Ojca Świętego Jana Pawła II bł. Karoliny Kózkówny . W związku z tym Ksiądz Biskup zaprasza w dniach 8 i 9 czerwca do rodzinnej parafii bł. Karoliny – Zabawy, zwłaszcza młodzież, gdzie we wspólnotowej i modlitewnej atmosferze odbywać się będzie jubileuszowe świętowanie, którego centralnym punktem będzie Msza święta celebrowana 9 czerwca o godz. 12.00 pod przewodnictwem Prymasa Polski arcybiskupa Józefa Kowalczyka. Główne uroczystości będą miały miejsce w Tarnowie w kościele pw. bł. Karoliny o godz. 10.30 podczas Mszy Świętej, której będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.
6. W dniu 2 lipca odbędzie się doroczna pielgrzymka nauczycieli i katechetów na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 5.00 rano. Zapisy do 28 czerwca w kancelarii parafii katedralnej. Koszt 40 zł.
7. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy prace związane z odnowieniem posadzki w dolnym kościele. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w sprzątaniu dolnego kościoła. Zainstalowany został także nowy monitor-ekran, który będzie służył do wyświetlania tekstów pieśni mszalnych i stosownych prezentacji. Zaczęliśmy także prace związane z rewitalizacją posadzki w górnym kościele. Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy za ofiary składane na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.