XIII Niedziela Zwykła – 1 lipca 2012 r.

1. Od poniedziałku (2 lipca) przez cały okres wakacji, w dni powszednie w naszym kościele będą Msze święte będą odprawiane: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.30. Kancelaria parafialna w ciągu wakacji będzie czynna tylko wieczorem od godz. 17.30 – 18.15. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się z księdzem dyżurnym.
2. W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. W Tuchowie – najważniejszym sanktuarium naszej diecezji trwa odpust. Szczegółowy program odpustu – na afiszu w gablocie.
3. Od wtorku 2 lipca w hali namiotowej przy al. Solidarności przy Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie przez cały miesiąc lipiec w godzinach od 10.00 – 18.00 będzie miała miejsce wystawa pt. „Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła – Jan Paweł II i młodzi”. Organizatorami wystawy są m. in. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Tarnowa, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Diecezja Tarnowska. Zachęcamy do pójścia na unikalną wystawę. Wstęp wolny.
4. W środę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca będzie o godz. 17.45.
5. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30.
6. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 7.00 i 18.30.
7. W sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi będzie odprawiona również o godz. 7.00 i 18.30.
8. Za tydzień w niedzielę w Ośrodku Dominikanów na Jamnej odbędzie się Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00. W programie przewidziane są: koncerty zespołów muzycznych, wystawa, świadectwa osób, rodzinne zabawy.
9. Od 23 lipca w kancelarii parafii Katedralnej będą prowadzone zapisy na XXX Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.
10. Ostatnio z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Władysław Rojkowicz i Józefa Buczak. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…
11. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na urlopy życzymy dobrej pogody i udanych wakacji.