XIV Niedziela Zwykła

XIV Niedziela Zwykła – 8 lipca 2012 r.

1. Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 18.00.
2. Przez okres wakacji, w dni powszednie w naszym kościele będą Msze święte będą odprawiane: rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.30. Kancelaria parafialna
w ciągu wakacji będzie czynna tylko wieczorem od godz. 17.30 – 18.15. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się z księdzem dyżurnym.
3. W hali namiotowej przy al. Solidarności przy Urzędzie Wojewódzkim w Tarnowie przez cały miesiąc lipiec w godzinach od 10.00 – 18.00 będzie miała miejsce wystawa pt. „Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła – Jan Paweł II i młodzi”. Organizatorami wystawy są m. in. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Tarnowa, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Diecezja Tarnowska. Zachęcamy do pójścia na unikalną wystawę. Wstęp wolny.
4. W środę przypada święto św. Benedykta, patrona Europy. W tym dniu nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
5. W piątek w liturgii wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, drugorzędnych patronów diecezji. O godz. 18.00 koronka do Bożego miłosierdzia.
6. Od 23 lipca w kancelarii parafii Katedralnej będą prowadzone zapisy na XXX Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.
7. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Leszek Pachowicz. Polecajmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…
9. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na urlopy życzymy dobrej pogody i udanego wypoczynku.