Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XV Niedziela zwykła

XV Niedziela zwykła – 15 lipca 2012 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
2. Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
3. Od dzisiaj przez cały tydzień (od 15 do 22 lipca br.) w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku trwać będzie odpust. Nasza parafia zaproszona jest na czwartek na godz. 18.30. Szczegóły programu są na afiszu w gablocie.
4. W poniedziałek – przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W środę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy. W piątek – wspomnienie św. Czesława. W tym dniu Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.
5. Informacja w sprawie odpustu parafialnego ku czci św. Maksymiliana Kolbego:
Odkąd istnieje nasza parafia nie było wyraźnie oznaczonego dokładnie dekretem dnia odpustu parafialnego, a uroczystość odpustowa była obchodzona w niedzielę przed lub po 14 sierpnia każdego roku, ze względu na dzień liturgicznego wspomnienia patrona. Mając jednak na uwadze to, że miesiąc sierpień jest czasem wakacji i związanego z nim wypoczynku dzieci i młodzieży oraz urlopów, trudno mówić o należytym przygotowaniu się do tejże uroczystości, o bardziej licznym udziale wiernych w tak doniosłym wydarzeniu w życiu parafii, o udziale grup parafialnych i stowarzyszeń, o rodzinnym „święcie wiary” parafian i szerokiego otwarcia dla nich „skarbca zasług Chrystusa” i św. Maksymiliana. Dotychczasowa obserwacja obecnych i byłych duszpasterzy, w tym również przedstawicieli Rady Parafialnej i parafian pokazuje, że większe owoce duszpasterskie przyniosłoby przeniesienie terminu zewnętrznych obchodów uroczystości odpustowej na miesiąc październik. Mamy tu na myśli niedzielę przed lub po 10 października, z uwagi na to, że 10 października 1982 roku miała miejsce kanonizacja św. Maksymiliana Kolbego i z tej okazji w Rzymie Ojciec Święty Jan Paweł pobłogosławił kamień węgielny z grobu św. Piotra, z przeznaczeniem do naszego kościoła parafialnego.
W tym roku przypada zatem XXX rocznica kanonizacji św. Maksymiliana, a naszą uroczystość odpustową chcemy złączyć z wprowadzeniem relikwii patrona naszej parafii. W sprawie zmiany terminu odpustu parafialnego skierowaliśmy prośbę do Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Czekając na decyzję Księdza Biskupa, na temat odpustu parafialnego oczekujemy głosu parafian.