Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXII Niedziela Zwykła – 2012

XXII Niedziela Zwykła – 2 września 2012 r.

1. W roku szkolnym w dni powszednie w naszym kościele Msze święte będą odprawiane: rano o godz. 7.00 i 8.00 i wieczorem jak zwykle o godz. 18.30. Kancelaria parafialna będzie czynna rano od godz. 8.30 – 9.30 i popołudniu od godz. 17.30 – 18.15.
2. Jutro o godz. 8.00 w górnym kościele będzie Msza się na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, zaś dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Tarnowie o godz. 9.00.
3. W środę zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca o godz. 17.45.
4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30.
5. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00.
O godz. 19.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Poprowadzi je ks. Piotr Łabuda dzisiejszy kaznodzieja. Przynosimy swoją Biblię. Spotkania będą się odbywać w każdy pierwszy piątek miesiąca w ciągu roku. Patronuje im ks. Biskup Andrzej Jeż. Spotkania te traktujemy jako katechezę parafialną dla dorosłych i dzień formacji dla grup i stowarzyszeń z naszej parafii. Chcemy ją wpisać w zapowiedziany przez papieża Benedykta XVI na październik – Rok Wiary. Jest to także zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.
6. W sobotę 8 września przypada  Uroczystość Narodzenia NMP, Patronki Pierwszorzędnej naszej diecezji. W tym dniu Odpust parafialny w Katedrze. Suma odpustowa o godz. 12.00.
7. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy regularne Msze św. dla dzieci o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami.
Także za tydzień w sanktuarium w Okulicach odbędzie się Uroczystość Odpustowa połączona z obchodami 50 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski.
8. Składka z przyszłej będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Będzie także zbierana ofiara do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
9. Dzieciom i młodzieży szkolnej życzymy dobrego roku szkolnego.