Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIII Niedziela Zwykła 2012

XXIII Niedziela Zwykła – 9 IX 2012 r.

1. Zapraszamy dziś na Nieszpory na godz. 18.00.
2. Dziękujemy za ofiary na tacę przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii, a także ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W ostatnim czasie została wykonana szafa na chórze z przeznaczeniem na elementy dekoracyjne. W domu katechetycznym wymieniona została część instalacji elektrycznej i założono nowe oświetlenie w dużej sali spotkań.  W niedługim czasie zostaną wymienione okna w dolnym kościele i wykonane nowe zadaszenie przy tych oknach od strony ogrodu Sióstr Urszulanek. Chcielibyśmy na odpust parafialny, który zaplanowany jest na 14 października przebudować w pewnym stopniu kaplicę, w której znajduje się obraz Matki Bożej i przygotować w niej stosowne miejsce na umieszczenie na stałe relikwii św. Maksymiliana.
3. Za tydzień będziemy przeżywali Światowy dzień Środków Społecznego Przekazu.
4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej na plebani.
5. W Katedrze – w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Tarnowie – trwa Tydzień Maryjny. Nasza parafia zaproszona jest do Bazyliki Katedralnej we środę 12 września na Eucharystię o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału. Szczegóły Tygodnia Maryjnego znajdują się na afiszu w gablocie.
6. We czwartek przypada wspomnienie św. Jana Chryzostoma.
7. W piątek – koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00. W tym dniu w liturgii przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i tym samym odpust w parafii św. Krzyża i św. Filipa Neri. Główna uroczystość odpustowa będzie o godz. 19.00.
8. W sobotę 15 września o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej odbędzie się koncert  Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” promujący swoją najnowszą płytę „Ave Maria”. Wstęp wolny.
9. W tym tygodniu rozpoczną się spotkania formacyjne dla grup dzieci i młodzieży z naszej parafii. Lektorzy spotykają się we środy o godz. 19.30; we czwartek o godz. 19.00 schola; Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w piątki o godz. 19.30; ministranci w soboty o godz. 9.00; Dziewczęca Służba Maryjna o 10.00.
10. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy regularne Msze św. dla dzieci z kazaniem o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami.