Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVI Niedziela Zwykła

XXVI Niedziela zwykła – 30 IX 2012 r.

1. Dzisiejsze Nieszpory o godz. 18.00 ofiarujemy prosząc o trzeźwość dla uwikłanych w nałóg pijaństwa – z racji Diecezjalnego Dnia Modlitw w tej intencji.
2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 17.45. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Prosimy poszczególne grupy parafialne o wpisanie się do grafiku na prowadzenie różańca. Odmawiając różaniec możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Prosimy, aby na nabożeństwie różańcowym w swoim dogodnym czasie była chociaż raz każda rodzina z naszej parafii.
3. We wtorek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
4. W środę po nabożeństwie będzie zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca.
5. We czwartek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Odpust u Ojców Bernardynów w Tarnowie. Główna Msza odpustowa o godz. 18.00. W naszej parafii po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 będą spotkania w grupach dla młodzieży gimnazjalnej z klas pierwszych, drugich i trzecich.
6. W pierwszy piątek miesiąca przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. W tym dniu w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00 i 18.30. Na Mszę św. na godz. 17.00 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, dzieci ze świetlicy parafialnej jak również te, które praktykują pierwsze piątki miesiąca. Po Mszy św. pomodlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia.
O godz. 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Poprowadzi je ks. dr hab. Piotr Łabuda, wykładowca Pisma świętego. Przynosimy swoją Biblię. Spotkania te traktujemy jako katechezę parafialną dla młodzieży i dorosłych, i dzień formacji dla grup i stowarzyszeń z naszej parafii. Chcemy ją wpisać w zapowiedziany przez papieża Benedykta XVI – Rok Wiary. Jest to także zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.
7. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i 18.30.
8. Zachęcamy chłopców począwszy od II klasy szkoły podstawowej do włączenia się w grono ministrantów w naszej parafii. Spotkania dla kandydatów na ministrantów odbywają się w soboty o godz. 11.00. Również dziewczęta, które chcą należeć do grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej począwszy od II klasy zapraszamy na spotkania w soboty na o godz. 10.00. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Sylwestrem. Próby scholi dziecięco-młodzieżowej odbywają się we czwartki w dolnym kościele. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież – chłopców i dziewczęta.
9. Do naszej dyspozycji przy bocznych drzwiach przy wyjściu z kościoła są czasopisma religijne. Jest także list apostolski Ojca Świętego Benedykta XVI – Porta fidei, który kieruje do nas na rozpoczęcie Roku Wiary.