Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XVII Niedziela Zwykła

XVII Niedziela Zwykła – 7 X 2012 r.

1. W październiku nabożeństwa różańcowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.45, natomiast w dni powszednie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej dzieci, młodzież, rodziny naszej parafii. Cieszymy się, że dzieci tworzą okolicznościową dekorację-tablicę, na której każdy przypięty koral różańca jest śladem ich obecności na nabożeństwie.
2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – czas modlitwy i pogłębionej refleksji nad potrzebami i problemami, które dotykają naszych bliźnich. Po Mszy św. można nabyć „Chlebek miłosierdzia” rozprowadzany przez Caritas. Umowna ofiara za chlebek wynosi 5 zł.  
3. We czwartek 11 października w całym Kościele rozpocznie się ogłoszony przez papieża Benedykta XVI Rok Wiary. W tym dniu we  wszystkich katedrach i kościołach parafialnych w Polsce i świata będzie odprawiona uroczysta Msza święta. W związku z tym zapraszamy do naszego kościoła wszystkich wiernych i sympatyków naszej parafii, rodziny z dziećmi, Róże Różańcowe, osoby należące do grup i stowarzyszeń, służbę liturgiczną, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, młodzież gimnazjalną. Jeśli to możliwe prosimy przybyć na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30. O godz. 18.30 będzie celebrowana Eucharystia na otwarcie ROKU WIARY, której towarzyszyć będzie uroczyste wniesienie dokumentów Soboru Watykańskiego II oraz Katechizmu Kościoła katolickiego. Złożymy także uroczyste wyznanie wiary przy zapalonych świecach chrzcielnych, które ze sobą przynosimy. Potraktujmy ten dzień jako święto wiary całego Kościoła, naszej wspólnoty parafialnej i naszych rodzin. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.
4. Za tydzień w niedzielę 14 października będziemy przeżywali w naszej parafii uroczystość odpustową, w rocznicę kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Mateusz Szyszka (pracownik Kurii Diecezjalnej w Tarnowie), zaś sumie o godz. 12.00 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi  ks. bp Władysław Bobowski. Suma odpustowa rozpocznie się uroczystym wniesieniem relikwii św. Maksymiliana. Relikwie te po Mszy świętej uczcimy przez ucałowanie, a następnie zostaną na stałe umieszczone w kaplicy pod obrazem Matki Bożej. W dzień odpustu nie będzie wyjątkowo Mszy św. z kazaniem dla dzieci o godz. 9.00. Stąd też prosimy, aby na sumę odpustową jak tylko to możliwe zgromadziły się liczniej rodziny z dziećmi, młodzież, grupy i stowarzyszenia naszej parafii. By uzyskać odpust – a więc zaczerpnąć ze „skarbca zasług Chrystusa” i św. Maksymiliana – prosimy wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty.
W dniu odpustu młodzież naszej parafii z grupy KSM-u będzie przy stoliku – straganie sprzedawała słodycze dla dzieci oraz Katechizmy Kościoła katolickiego – różne jego wydania. Wedle zaleceń papieża Benedykta XVI na Rok Wiary katechizm obok Pisma Świętego winien w naszych rodzinach mieć swoje miejsce.
5. Za tydzień w niedzielę w Mielcu odbędzie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Szczegółowe informacje są na afiszu.
6. W tym tygodniu zakończymy prace związane z przebudową kaplicy Matki Bożej i przygotowaniem miejsca na relikwie patrona naszej parafii. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.
7. Do naszej dyspozycji przy bocznych drzwiach przy wyjściu z kościoła są czasopisma religijne. Jest także list apostolski Ojca Świętego Benedykta XVI – Porta fidei, który kieruje do nas na rozpoczęcie Roku Wiary.
8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Kopek, Natalia Lachowicz, Danuta Madej, Franciszek Dąbroś oraz Aleksander Chłopek. Polecajmy ich nieśmiertelne duszę miłosiernemu Bogu: „dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.