Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXVIII Niedziela Zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła – 14 X 2012
Odpust ku czci św. Maksymiliana Kolbego

1. Dziękujemy ks. Mateuszowi Szyszce za wygłoszone słowo Boże w dniu odpustu.  Dziś sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi  ks. bp Władysław Bobowski. Suma odpustowa rozpocznie się uroczystym wniesieniem relikwii św. Maksymiliana. Relikwie te po Mszy świętej uczcimy przez ucałowanie, a następnie zostaną na stałe umieszczone w kaplicy pod obrazem Matki Bożej.
2. Dziś w całej Polsce przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II –papież rodziny. Zapraszamy na Różaniec o godz. 17.45. W dni powszednie Nabożeństwo Różańcowe jest o godz. 17.30. Dziękujemy dzieciom za to, że tworzą okolicznościową dekorację-tablicę, na której każdy przypięty koral różańca jest śladem ich obecności na nabożeństwie.
3. Składamy podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Za prace wykonane w ostatnim czasie na rzecz naszego kościoła, a zwłaszcza przebudowy kaplicy Matki Bożej, dziękujemy bardzo panu Andrzejowi Trybulskiemu – architektowi; Władysławowi Majce – konstruktorowi; budowniczym kaplicy – Edwardowi i Mariuszowi Solak; stolarzom – Markowi i Janowi Łabno oraz kamieniarzowi – Tomaszowi Smosna.
4. Dziś przed kościołem będą rozdawane obrazki, wydrukowane na pamiątkę dnia odpustu parafialnego połączonego z wprowadzeniem relikwii Patrona naszej parafii – św. Maksymiliana Kolbego.
5. Przed kościołem przy kramie można nabyć rozprowadzane przez młodzież słodycze dla dzieci, Katechizmy Kościoła katolickiego – różne jego wydania, okolicznościowy parafialny kalendarz ścienny na rok 2013, a także nowy numer gazetki parafialnej. W gazetce znajdziemy m. in. wywiad z księdzem Biskupem Ordynariuszem Andrzejem Jeżem, artykuł ks. prof. M. Hellera, wywiad z ks. dr. hab. P. Łabudą, który prowadzi w naszej parafii spotkania z Biblią według metody lectio divina.
6. We czwartek 11 października br. rozpoczął się Rok Wiary w Kościele. W związku z tym w niedziele w ciągu roku przed każdą Mszą w naszej świątyni na ekranie będzie zamieszczany do rozważenia krótki fragment Katechizmu Kościoła katolickiego.
7. W przyszłą Niedzielę Misyjną ofiary na tacę będą przeznaczone na cele misyjne. Z uwagi na dzisiejszą odpustową uroczystość także za tydzień będzie zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia z przeznaczeniem dla uczniów i studentów z niezamożnych rodzin.
8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Jak co roku możemy polecać naszych bliskich zmarłych miłosiernemu Bogu we wspólnotowej modlitwie Kościoła podczas wypominków.
9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Jerzy Cholewa. Jego nieśmiertelną duszę polecajmy miłosiernemu Bogu: „dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.
10. Wypełnijmy jeszcze warunki związane z zyskaniem odpustu zupełnego. Do przyjętej Komunii świętej dołączmy postanowienie wykluczenia przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego i odmówmy Wyznanie wiary: 1/ „Wierzę w Boga ojca Wszechmogącego”; 2/ „Ojcze nasz”; 3/ Pomódlmy się za Ojca świętego: „Pod Twoją obronę”.