Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

XXIX Niedziela Zwykła

XXIX Niedziela Zwykła (Rok B) – 21 X 2012

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są do dyspozycji Ojca Świętego na cele misyjne Kościoła. Dziękujemy także za ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, z przeznaczeniem dla uczniów i studentów |z niezamożnych rodzin. W ciągu tego tygodnia zwłaszcza podczas nabożeństw różańcowych będziemy się modlić w intencji misji. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo różańcowe – o godz. 17.45 . W dni powszednie Różaniec odprawiamy o godz. 17.30. Dziękujemy dzieciom za wytrwałe uczestnictwo w różańcu i tworzenie okolicznościowej dekoracji.
2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie. Zachęcamy starsze dzieci i młodzież do obejrzenia filmu w Pałacu Młodzieży pt.„Wszystko będzie dobrze” – w poniedziałek o godz. 18.00. Ponadto zachęcamy dorosłych do skorzystania z innych proponowanych spotkań. Program Tygodnia zamieszczony jest w gablocie.
3. W poniedziałek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Z uwagi na to, że dzień ten pokrywa się ze Świętem Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, decyzją ks. Biskupa Ordynariusza wspomnienie bł. Papieża zostało przeniesione na czwartek 25 października.
4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy uwrażliwić wszystkich na sprawę uporządkowania i przyozdobienia grobów swoich bliskich przed tą uroczystością. Jednocześnie informujemy, że jak co roku możemy polecać naszych bliskich zmarłych we wspólnotowej modlitwie Kościoła podczas wypominków. Na stoliku obok zakrystii są do naszej dyspozycji kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich, których chcemy polecić modlitwie w wypominkach. Jest także informacja o warunkach, jakie trzeba spełnić, by zyskiwać odpusty za zmarłych.
5. Zachęcamy do skorzystania z projektu „Praca marzeń” przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych. Szczegóły na afiszu.
6. W związku z obchodzonym w Kościele Rokiem Wiary w niedziele w ciągu roku przed każdą Mszą w naszej świątyni na ekranie będzie zamieszczany do rozważenia krótki fragment Katechizmu Kościoła katolickiego. Zaś w zakrystii między Mszami można nabyć różne wydania Katechizmu.
7. Tydzień temu Ksiądz Biskup wprowadził relikwie św. Maksymiliana do naszego kościoła. Zapraszamy do nawiedzania naszej świątyni, modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, a także modlitwy do Patrona naszej parafii przy jego relikwiach.
8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Skraba, mama ks. Piotra, katechety i wikariusza  naszej parafii. Polecajmy Ją miłosiernemu Bogu – „dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.