XXX Niedziela Zwykła

XXX Niedziela Zwykła – 28 X 2012 r.

Rocznica poświęcenia własnego kościoła

1. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45 ofiarujemy w intencji wszystkich, którzy budowali naszą świątynię oraz tych, którzy składanymi ofiarami przyczyniają się do jej utrzymania i piękna.

2. W środę na zakończenie nabożeństw różańcowych zapraszamy wszystkie dzieci, które tworzyły różańcową dekorację. Po nabożeństwie przewidziana jest dla dzieci mała niespodzianka.

3. We czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą według porządku niedzielnego. Po południu na cmentarzach Tarnowa obędą się nabożeństwa za zmarłych połączone z procesją. Na Starym Cmentarzu procesja i modlitwy za zmarłych oraz okolicznościowe kazanie będzie o godz. 15.00; na cmentarzu w Mościcach Msza święta i procesja o godz. 14.00; na cmentarzu w Tarnowie-Krzyżu Msza święta i procesja o godz. 14.00. Po południu w naszym kościele wypominki i różaniec o godz. 17.45. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Stąd też przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi podczas Mszy świętych w dni powszednie.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania klas I, II i III gimnazjum będą za tydzień.

4. W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00, oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i modlitwy za zmarłych. Jest to pierwszy piątek miesiąca, stąd też przed południem kapłani odwiedzą chorych z posługą sakkramentalną, a po południu od godz. 16.00 będzie spowiedź święta.

Wieczorem o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Zapraszamy chętnych, także młodzież gimnazjalną i starszą. Przynosimy ze sobą Pismo święte.

5. Przez cały listopad codziennie o godz. 17.45 będą modlitwy za zmarłych połączone z wypominkami. W piątki będzie to Koronka do Miłosierdzia Bożego, w niedziele – nieszpory żałobne, zaś w pozostałe dni tygodnia odmawiać będziemy różaniec w intencji wszystkich zmarłych. Ponadto w niedziele całego roku są wypominki i modlitwy za zmarłych o godz. 11.45. W dniach od 1 do 8 listopada o godz. 18.30 będzie Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.

6. Decyzją Ordynariusza ks. bpa  Andrzeja Jeża – 18 listopada w naszej diecezji odbędą się wybory do nowych Rad Parafialnych. Kandydatami na członków do Rad Duszpasterskich mogą być pełnoletni parafianie, którzy czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką. Miesiąc przed wyborami rozpoczyna się proces zgłaszania kandydatów na członków Rady. Nazwiska kandydatów są przekazywane w formie pisemnej Proboszczowi. Lista kandydatów zostaje zamknięta tydzień przed wyborami. Prosimy o zgłaszanie kandydatów.

7. Dziękujemy wszystkim grupom, które prowadziły nabożeństwa różańcowe.

8. Na stoliku obok zakrystii są do naszej dyspozycji kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich, których chcemy polecić modlitwie w wypominkach.

9. W zakrystii między mszami można nabyć różne wydania Katechizmu.