XXXI Niedziela Zwykła

XXXI Niedziela Zwykła – 4 XI 2012 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad o godz. 17.45 będziemy odmawiali różaniec za zmarłych wypominanych. W piątki będzie to Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przy okazji wypominek. W intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach od 1 do 8 listopada odprawiane są Msze święte o godz. 18.30.
2. Dziękujemy wszystkim grupom, które prowadziły nabożeństwa różańcowe. Jak pokazała nasza dekoracja przez cały październik w naszym kościele dzieci odmówiły blisko 400 różańców. Dziękujemy za to rodzinom.
3. Dziś w parafii Świętej Rodziny w Tarnowie (u Księży Misjonarzy) rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
4. Zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca będzie we środę po wypominkach. O godz. 18.30 podczas Mszy świętej będziemy modlili się za zmarłe członkinie
i członków Róż różańcowych.
5. We czwartek próba scholi o godz. 17.00.  O godz. 19.30 odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klasy I, II i III gimnazjum.
6. W piątek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
7. W niedzielę przypada 94. Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym dniu będziemy się modlić w intencji Ojczyzny. Z tej okazji o godz. 17.30 będą Wypominki Narodowe  – program przygotowany przez młodzież. Zapraszamy. Zachęcamy do tego, aby stosownie ozdobić nasze budynki mieszkalne flagami narodowymi.
8. Prosimy zgłaszać kandydatów na członków Rady Parafialnej. Zgłoszeni kandydaci powinni wyrazić na to zgodę. Imię i nazwisko kandydata prosimy przekazywać w formie pisemnej w zakrystii lub kancelarii, bądź osobiście  księżom. Wybory do Rady Parafialnej odbędą się w niedzielę 18 listopada.
9. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz prasy katolickiej. Czasopisma są przy bocznym wyjściu z kościoła – wśród nich „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Jaś i Małgosia”. W zakrystii można nabyć różne wydania Katechizmu.