XXXII Niedziela Zwykła 2012

XXXII Niedziela zwykła – 11 XI 2012 r.

1. W naszym kościele przez cały listopad o godz. 17.45 będziemy odmawiali różaniec za zmarłych wypominanych. W piątki będzie to Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. Dziś w drugą niedzielę listopada przypada, ustanowiony przez KEP, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu pamiętamy o naszych braciach i siostrach prześladowanych z powodu wyznawanej wiary. Na ten cel przeprowadzana jest dziś zbiórka do puszek przez Fundację Kościół w Potrzebie, która podejmuje działania na rzecz pomocy Kościołom prześladowanym.
3. Serdecznie zapraszamy dziś na godz. 17.30 na Wypominki Narodowe – program słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież.
4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jozafata bpa i męczennika; we wtorek pierwszych męczenników Polski: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; w sobotę: św. Elżbiety Węgierskiej.
5. Dziękujemy za kandydatów zgłoszonych do Rady Parafialnej. Za tydzień 18 listopada będą wybory, a zasady głosowania zostaną podane w ogłoszeniach.
6. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz prasy katolickiej.
7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Marcinek Matyjewicz oraz Tadeusz Bartoszek. Jego nieśmiertelną duszę polecajmy miłosiernemu Bogu: „dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen”.