Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

Uroczystość Chrystusa Króla

XXXIV Niedziela Zwykła – 25 XI 2012 r.
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończymy Rok Kościelny. Dziś za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Dzisiejsza uroczystość obchodzona jest w naszej diecezji jako Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim ministrantom i lektorom z naszej parafii gratulujemy pełnienia zaszczytnej funkcji, dziękujemy im i ich rodzinom za zaangażowanie w liturgię Kościoła. Jednocześnie zapraszamy kolejnych chłopców od II klasy szkoły podstawowej do służby przy ołtarzu. Informujemy, że spotkania dla kandydatów odbywają się w soboty o godz. 11.00. Jednocześnie przypominamy, że spotkania dla Dziewczęcej Służby Maryjnej odbywają się także w soboty o godz. 10.00, na które zapraszamy chętne dziewczęta. W tej sprawie prosimy o kontakt z ks. Sylwestrem.
W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu i nowy rok liturgiczny.
2. Dziś w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie miały miejsce obłóczyny. Cieszymy się, że także nasz parafianin kleryk Tomasz Bryndal przyjął strój duchowny. Polecajmy go w naszej modlitwie.
3. Dzisiaj o godz. 17.45 będą wypominki i Nieszpory za zmarłych. Przez cały listopad codziennie modlitwy za zmarłych o godz. 17.45.
4. W ostatnią niedzielę odbyły się wybory do Rady Parafialnej. W wyniku głosowania do nowej Rady Parafialnej weszli:
Dańda Sławomir
Fleck Danuta
Iwański Tomasz
Komendacki Stanisław
Korus Bożena
Łabno Grażyna
Łątka Kazimierz
Mrzygłód Emilia
Sikora Mirosław
Trybulski Andrzej.
Gratulujemy wybranym. Na pierwsze spotkanie Rady zapraszamy we czwartek na godz. 19.30 na plebanię. Wszystkim dziękujemy za oddany głos, który jest wyrazem troski o naszą wspólnotę wiary. Dokładne wyniki wyborów znajdują się w gablocie przed kościołem.
5. W piątek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
6. Niech na naszym świątecznym stole nie zabraknie lektury Pisma świętego i prasy katolickiej. W Roku Wiary zachęcamy także do czytania Katechizmu.W zakrystii można nabyć jego wydania. Może on być dobrym prezentem mikołajowym.