Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

I NIedziela Adwentu – 2012

I Niedziela Adwentu – 2 XII 2012 r.

1. Dziś rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny. W dni powszednie w Adwencie będzie odprawiana Msza święta roratnia o godz. 18.30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci, dzieci komunijne, ze świetlicy parafialnej i młodzież gimnazjalną, do których będą kierowane krótkie kazania według programu przygotowanego przez redakcję „Małego Gościa niedzielnego”. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony. Przed Mszą roratnią będzie można także pobrać przygotowane zapasowe lampiony.
2. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z modlitwami do św. Maksymiliana rozpocznie się o godz. 17.45, po której będzie zmiana tajemnic różańcowych. Msza Święta roratnia o godz. 18.30 będzie odprawiona w intencji Róż Różańcowych, jako podziękowanie za opiekę Bożą w minionym roku. Po Mszy świętej będzie ucałowanie relikwii św. Maksymiliana. Wprowadzamy taki zwyczaj, aby w każdą I środę miesiąca po Mszy świętej uczcić patrona naszej parafii przez ucałowanie jego relikwii. Chcemy przez to bardziej ożywić kult do Matki Bożej i św. Maksymiliana. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie.
3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę świętą połączoną z modlitwą o powołania do służby Bożej na godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30 będą spotkania w grupach dla młodzieży gimnazjalnej z klas pierwszych, drugich i trzecich.
4. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00
i 18.30. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego. W I piątki kancelaria jest nieczynna.
O godz. 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina. Traktujemy je jako dzień formacji dla grup parafialnych a także jako formę katechezy dla wszystkich chętnych dorosłych. Przynosimy swoją Biblię. Wyrażamy radość z tego, że spotkania te cieszą się wielkim zainteresowaniem i mają wielu swoich słuchaczy. Zapraszamy serdecznie.
5. W zakrystii i przed kościołem można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świece wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Umowna ofiara za świecę wynosi 5 zł. Do świec dołączone są kartki świąteczne z opisanym obrzędem wieczerzy wigilijnej.
6. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane wg porządku półświątecznego o godz. 6.30, 7.30, 9.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.
7. W sobotę o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym zostanie zorganizowany „Święty Mikołaj” dla dzieci i młodzieży z naszej parafii: dla służby liturgicznej (kandydatów, ministrantów i lektorów), Dziewczęcej Służby Maryjnej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, dla zaangażowanych w scholę, śpiew psalmów i czytania w naszym kościele. Spotkanie ze św. Mikołajem zorganizować chcemy także dla szerszego grona dzieci spoza grup parafialnych, dlatego prosimy zainteresowanych rodziców – którzy zechcą, aby ich dzieci otrzymały w tym czasie prezenty od św. Mikołaja – o wcześniejszy kontakt z księżmi w zakrystii lub kancelarii. W programie będzie wyświetlony film religijny dla dzieci, będą konkursy i wspólny śpiew. Serdecznie zapraszamy.
8. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Będzie także zbierana ofiara do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.