Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu – 9 XII 2012 r.

1. Druga Niedziela Adwentu poświęcona jest modlitwom i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na ten cel. Dziś Nieszpory będą o godz. 18.00. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii.

2. W dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta roratnia o godz. 18.30. Dziękujemy rodzicom za szczególne zainteresowanie się roratami w tym roku i nadal zapraszamy wraz z dziećmi do uczestnictwa w tej formie adwentowego przygotowania się Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
3. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zostanie odprawiona o godz. 17.45.
4. W piątek o godz. 17.00 będzie spotkanie dla dzieci komunijnych w dolnym kościele o godz. 17.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 18.00. Z piątku na sobotę Siostry Urszulanki zapraszają młodzież na adwentowe czuwanie, które rozpocznie się o godz. 20.00 w kaplicy klasztornej.
5. Za tydzień w niedzielę po południu będzie adwentowa spowiedź w naszej parafii. Będziemy spowiadać od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00.
6. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny. W zakrystii są również opłatki.
7. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i prasy katolickiej. Dzieciom polecamy szczególnie miesięcznik „Promyczek Dobra”.