Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Adwentu-2012

III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2012 r.

1. Dzisiaj po południu będzie adwentowa spowiedź w naszej parafii. Będziemy spowiadać od godz. 14.00 do 18.00, z półgodzinną przerwą o godz. 16.00. O godz. 18.00 będą Nieszpory, po których rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy Kwartalne Dni Modlitwy o Życie Chrześcijańskie Rodzin.
2. Zapraszamy do udziału w Roratach dzieci i młodzież. Roraty, które odprawiane są o godz. 18.30. Roraty zakończymy w sobotę.
3. W poniedziałek będzie w naszym kościele całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Każda parafia w diecezji przeżywa taki dzień. Dla naszej wspólnoty jest to
17 grudnia. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 8.00, którą poprowadzi celebrans do godz. 9.00. Po południu o godz. 15.00 będzie koronka do Miłosierdzia Bożego. Od godz. 15.00 do 16.00 na adorację zapraszamy mieszkańców z ulic: Rzecznej, Spytki, Krakowskiej, Towarowej, Urszulańskiej i Bema. Od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy parafian z ulic: Limanowskiego, Narutowicza, Stwosza, Drużbackiej, Kaczkowskiego i Bandrowskiego. Na godz. 17.00 o adorację prosimy osoby należące do Róż różańcowych, Parafialnego Oddziału Caritas, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. O godz. 17.30 będą Nieszpory Eucharystyczne. O godz. 18.00 zapraszamy na krótką adorację dzieci, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, młodzież także gimnazjalną z klas od I do III.
4. Po raz kolejny w naszej parafii chcemy zorganizować Akcję „Kolędników misyjnych”. Wszystkie dzieci i młodzież, które chcą włączyć się w tę akcję pomocy dzieciom z krajów misyjnych, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek na godz. 17.30 do dolnego kościoła.
5. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.45.
6. W piątek w godzinach rannych pójdziemy do chorych przed świętami. Ks. Sylwester  odwiedzi chorych od godz. 14.00. Osoby, które zechcą skorzystać z tej posługi, prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Od godz. 13.00 w punkcie Caritas w naszej parafii będą wydawane paczki świąteczne rodzinom wielodzietnym i niezamożnym. Do chorych i samotnych udadzą się również przedstawiciele Parafialnego Oddziału Caritas oraz młodzież z opłatkiem i życzeniami. W związku z tym od dzisiejszej niedzieli do środy włącznie możemy przekazywać artykuły żywnościowe do kosza, który będzie znajdował się w kościele przed ołtarzem. Z przeznaczeniem na ten cel można także składać wdowi grosz do skarbony, która znajduje się przy bocznym wyjściu z kościoła. W piątek koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczniemy o godz. 18.00.
7. W dniach od 16-24.01.2013 r. Księża Filipini w Tarnowie organizują Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższych informacji udziela ks. Rafał Zieliński.
8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny. W zakrystii i przed kościołem są również opłatki.
9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Stasior. Polecajmy ich dusze miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mui dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym!