Boże Narodzeniie-2012

Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 XII 2012 r.

1. W dniu dzisiejszym oraz jutro Mszę Święte będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Nieszporów. Jutro pośleemy kolędników misyjnych podczas Mszy św. o godz. 9.00.
2. Składamy podziękowanie pani Beacie Mrzygłód oraz grupie młodzieży, która pod kierownictwem ks. Sylwestra przygotowała szopkę i dekorację w kościele. Figurka Dzieciątka Jezus, która znajduje się w tej szopce została przywieziona w tym roku z Ziemi Świętej z pola pasterzy. Posiada certyfikat, tzn., że była położona na miejscu narodzenia Jezusa. Wykonana została przez chrześcijan w Ziemi Świętej na wzór figury, którą co roku patriarcha Jerozolimy po pasterce kładzie na gwiazdę, która określa miejsce narodzin Dzieciątka Jezus.

3. Drodzy Parafianie, obecni Goście oraz wierni uczęszczający do naszego kościoła.

Przez narodzenie Jezusa Chrystusa podwoje wiary są dla nas zawsze otwarte.Jego miłość wypełnia nasze serca i zaprasza nas do autentycznego zwrócenia się do Boga i nowej ewangelizacji.Życzymy więc sobie nawzajem, aby Święta Narodzenia Pańskiego:
Rozpalały w naszych w sercach wiarę
pomnożyły pokój i miłość w rodzinach
wyzwalały nową  energię do walki o zagrożone wartości –
życie, prawdę, dobro i piękno
i pobudzały nas do kontemplacji wieczności.
Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!