IV Niedziela Adwentu-2012

IV Niedziela Adwentu – 23 XII 2012 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.30 w miejsce Nieszporów będzie śpiewany hymn ku czci Bogurodzicy – zwany „Akathistos”, przygotowany przez scholę parafialną. Jest to jeden z najstarszych hymnów, który jest śpiewany przed ikoną Matki Bożej, który koncentruje się wokół tematu obecności Maryi w historii zbawienia i Kościoła.
2. Przed ołtarzem zapalone jest Światło Betlejemskie. Możemy je zabrać do naszych domów dziś i jutro do południa.
3. Jutro 24 grudnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. W tym dniu Msze św. będą o godz. 7.00 i 8.00. Wieczorem zasiądziemy w swoich domach, aby spożyć w rodzinnym gronie wieczerzę wigilijną. Rozpocznijmy ją wspólną modlitwą i czytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. W duchu wzajemnej miłości, pokoju i pojednania składać będziemy sobie życzenia, którym towarzyszyć będzie dzielenie się opłatkiem. Pielęgnujmy w naszych domach tradycję śpiewania kolęd. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Pasterkę do naszego kościoła na godz. 24.00. Ofiary na tacę w czasie Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia.
4. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W drugi dzień świąt w Święto św. Szczepana odbędzie się posłanie grupy „Kolędników misyjnych” na Mszy św. o godz. 9.00. Dzieci będą kolędowały pod opieką starszych opiekunów, ze stosownymi emblematami. Przedstawią mały program kolędniczy. Uzyskane datki przeznaczą na dzieci z krajów misyjnych. We środę udadzą się na ulicę Stwosza.
5. We czwartek rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do tego, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku oraz porozmawiać o ważnych sprawach dotyczących Waszych rodzin i parafii. Postarajmy się – jeśli to możliwe – aby na czas kolędy wszyscy członkowie rodziny byli w domu. Przygotujmy na stole krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. Program kolędy zamieszczony jest w gablocie. Ponadto będzie jeszcze podany wtorek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jest także zamieszczony nowym biuletynie „Maksymilian”, który możemy nabyć przy stoliku z gazetami.
6. Do nabycia są jeszcze opłatki oraz świece na stół wigilijny.
7. Niech na naszym świątecznym stole nie zabraknie lektury Pisma świętego i prasy katolickiej.
8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Joanna Niwelt. Polecajmy Jej duszę miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym!