Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

II Niedziela Zwykła 2013

II Niedziela Zwykła – 20 stycznia 2013 r.

1.  Zapraszamy dziś na Nieszpory na godz. 18.00.
2.  Od 18 – 25 stycznia trwać będzie w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
3. Jutro w poniedziałek 21 stycznia br. organizujemy wyjazd dla dzieci i młodzieży na kryte lodowisko i basen do Dębicy. Wyjazd pociągiem o godz. 8.20. Można jeszcze się zapisać. Bliższych informacji udzielamy w zakrystii.
Jutro przypada także dzień babci, a we wtorek dzień dziadka. Wszystkim babciom, dziadkom oraz solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
4. Rada Parafialna wyszła z inicjatywą, aby duża sala w domu katechetycznym w naszej parafii była udostępniona na zajęcia, którymi będą: kursy tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także fitness dla pań. Szczegółowe informacje zostaną podane za tydzień w ogłoszeniach.
5. W tym tygodniu w liturgii:
– we środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
– we piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00.
6. Tydzień temu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za gościnność, życzliwe przyjęcie, twórcze rozmowy i złożone ofiary. W intencji wszystkich rodzin i osób, które odwiedziliśmy po kolędzie zostaną odprawione Msze święte w I środę miesiąca lutego o godz. 18.30, w I piątek lutego o 7.00 oraz 13 lutego o godz. 6.30. Jeśli podczas kolędy niektórzy z różnych powodów nie mogli być w domu, a zechcieliby przyjąć wizytę duszpasterską to prosimy o  bezpośredni kontakt z księżmi.
7. W najbliższą niedzielę 27 stycznia 2013 roku, w parafii MB Szkaplerznej w Tarnowie rozpocznie się kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie i zapisy będą po Mszy św. o godz. 18.00 w sanktuarium na Burku. Spotkania zaplanowane są codziennie wieczorem o godz. 19.00 po Mszy świętej.
8. Zespół Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz zapraszają wszystkich chętnych słuchaczy i sympatyków na otwarte spotkanie opłatkowe, które odbędzie się za tydzień w niedzielę. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 16.00 w kościele św. Maksymiliana; o godz. 17.00 będzie spotkanie w sali domu katechetycznego; a o godz. 18.00 zwiedzanie radia i zapoznanie się z pracą radia.
9. Również za tydzień w niedzielę w miejsce Nieszporów odbędzie się w naszym kościele wspólne kolędowanie o godz. 17.30.
10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Janina Chruń oraz Tadeusz Naleźny. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!