Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie

III Niedziela Zwykła 2013

III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2013 r.

1. Komunikat Księdza Biskupa Andrzeja Jeża w związku z Dniem Życia Konsekrowanego.
2. W ubiegłym tygodniu w środę 23 stycznia br. w godzinach wieczornych odszedł do Pana Kardynał Józef Glemp Prymas Senior. Pogrzeb kard. Józefa Glempa odbędzie się jutro w poniedziałek. Mszy św. koncelebrowanej przez biskupów polskich i przybyłych z zagranicy oraz duchowieństwa archidiecezji warszawskiej i innych diecezji, będzie przewodniczył o godz. 11.00 metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, kazanie wygłosi Prymas Polski abp Józef Kowalczyk. Po Eucharystii kondukt żałobny przejdzie do krypty w podziemiach archikatedry warszawskiej, gdzie zostanie złożone ciało Prymasa seniora. Uroczystość pogrzebowa będzie transmitowana przez program 1 Telewizji Polskiej. W naszych modlitwach polecajmy osobę zmarłego prymasa.
3. Zespół Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz zapraszają dziś wszystkich chętnych słuchaczy i sympatyków na otwarte spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 16.00 w kościele św. Maksymiliana; o godz. 17.00 będzie spotkanie w sali domu katechetycznego; a o godz. 18.00 zwiedzanie radia i zapoznanie się z pracą radia.
4. Ostatni tydzień trwa w Kościele okres kolędowania. Dzisiaj jak to wcześniej zapowiadaliśmy w miejsce Nieszporów serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na godz. 17.30 na wspólny śpiew kolęd. Zapraszamy rodziców, młodzież i dzieci.
5. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 17.45. W tym dniu po Mszy św. wieczornej będzie opłatek dla Róż Żywego Różańca na plebanii. Zaś o godz. 19.30 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców LSO i DSM.
6. We czwartek w górnej sali domu katechetycznego o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla chętnych spośród dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy zechcą zapisać się na kurs tańca. Zaś o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z osobą, która będzie prowadziła zajęcia z fitness.
7. W pierwszy piątek miesiąca w godzinach rannych udamy się do chorych. Po południu od 16.00 spowiedź święta. Msza wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 8.00
i 18.30, zaś Msza św. dla dzieci szkolnych i dzieci ze świetlicy parafialnej będzie o godz. 17.00.
O godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie z Pismem Świętym według metody lectio divina, które poprowadzi ks. Piotr Łabuda, Profesor Seminarium Duchownego w Tarnowie. Przynosimy swoją Biblię. Spotkania te traktujemy jako katechezę parafialną dla dorosłych i dzień formacji dla grup i stowarzyszeń z naszej parafii. Wpisujemy je w Rok Wiary. Jest to także zaproszenie skierowane do wszystkich chętnych z miasta Tarnowa i okolicznych parafii. Prosimy o podzielenie się tą informacją ze swoimi bliskimi w rodzinach i znajomymi.
8. W sobotę  2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), święto patronalne wszystkich matek. W tym dniu podczas liturgii poświęca się gromnice, które wierni przynoszą do świątyni. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 18.30.
9. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy, jeśli jest taka wola Tych, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Tarnowie ogłasza nabór na rok 2013/2014 do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego. Podobnie Przedszkole Niepubliczne „Promyczek” na ulicy Bema utworzone w miejsce Przedszkola Publicznego nr 7 rozpoczyna zapisy dzieci od dnia 1 lutego.
11. Zachęcamy do lektury Pisma świętego oraz prasy katolickiej. Od dziś tygodnik „Gość niedzielny” jest w cenie 4,50 zł.
12. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł: śp. Jan Winnicki. Polecajmy Go w modlitwie: Dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!

Informacja Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie

W sobotę 2 lutego br. Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie znajdujący się przy ulicy Lwowskiej, organizuje spotkanie w ramach 13. Światowego Dnia Walki z Rakiem. W ramach spotkania specjaliści przybliżą zasady rozpoznawania i profilaktyki nowotworów złośliwych, można będzie indywidualnie porozmawiać z lekarzami-onkologami, uczestnicy spotkania otrzymają także materiały edukacyjne. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 2 lutego o godz. 10.00 w sali konferencyjnej na drugim piętrze Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Serdecznie zapraszamy!