V Niedziela Zwykła 2013

V Niedziela Zwykła – 10 II 2013 r.

1. Jutro przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W związku z tym w naszym kościele będzie sprawowana Msza święta dla chorych o godz. 10.00 połączona z sakramentem namaszczenia chorych i osób w podeszłym wieku. Pół godziny wcześniej o 9.30 będzie spowiedź święta. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc osobom, którym trudno będzie samym przybyć do kościoła na Dzień Chorych.
2. Dziś oraz w poniedziałek i wtorek przeżywać będziemy nabożeństwo 40–godzinne, które wprowadzi nas w okres Wielkiego Postu. W te dni Nieszpory Eucharystyczne będą o godz. 17.45. W poniedziałek adorację rozpoczniemy o godz. 17.00, na którą zapraszamy całą wspólnotę parafialną, w tym grupy Żywego Różańca, Caritas i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. We wtorek na godz. 17.00 prosimy dzieci, dzieci komunijne i młodzież z gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i szkół średnich, także Liturgiczną Służbą Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Postarajmy się w tych dniach o znalezienie chwili czasu na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
3. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo-inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać! Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
4. W środę przypada Popielec; w tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze święte w naszym kościele będą o godz. 6.30, 7.30, 9.00, 10.30 i po południu o godz. 17.00 oraz 18.30. Podczas każdej Mszy św. będzie posypanie głów popiołem. W Środę popielcową obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, trzykrotny posiłek w ciągu dnia. Ofiary na tacę ze Środy popielcowej są przeznaczone na cele charytatywne.
5. Parafia katedralna w Tarnowie we czwartek rozpoczyna katechizację przedmałżeńską. Spotkania będą sie odbywać we wtorki i czwartki o godz. 18.00 w Auli Jana Pawła II. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
7. W piątek o 16.30 odbędzie się spotkanie dzieci klas II z rodzicami w dolnym kościele.
8. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek będzie Droga Krzyżowa o godz. 17.30, natomiast w niedziele o godz. 16.00 będą Gorzkie Żale, transmitowane przez Radio RDN Małopolska. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych, dzieci, młodzież i gimnazjalną.
8. Dyrektorzy Szkoły Podstawowej Nr 2 jak również nr 3 w Tarnowie ogłaszają nabór na rok 2013/2014 do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego. Podobnie Przedszkole Niepubliczne „Promyczek” na ulicy Bema utworzone w miejsce Przedszkola Publicznego nr 7 rozpoczęło zapisy dzieci do placówki.
9. W najbliższy wtorek w godzinach od 17.00-19.00 odbędzie się  dyskusja w związku z wyborami do rad osiedli: dla osiedla  „Starówka” w Szkole Podstawowej nr 3; dla osiedla „Strusina” w szkole nr 1 w Tarnowie.
10. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na comiesięczną Eucharystię dla nauczycieli i wychowawców, która zostanie odprawiona za tydzień w niedzielę /III niedziela miesiąca/ o godz. 15.30 w Kościele Księży Filipinów w Tarnowie.